Kamil Majchrzak przegrał w półfinale Challengera w Anning

Kamil Majchrzak przegrał półfinał Challengera w Anning z Prajneshem Gunneswaranem. Polak był słaby od Hindusa i przegrał po trzech setach (6:7, 7:6, 4:6).

Kamil Majchrzak w sobotni poranek walczył na chińskich kortach o awans do finału Challengera w Aninng. Niestety Polak w trzech setach przegrał z wyżej rozstawionym rywalem z Indii (80. miejsce). Majchrzak w pierwszych secie przegrał 6:7, w drugim wygrał 7:6, ale niestety decydujący pojedynek przegrał 4:6.

Mimo porażki Polak może być zadowolony z całego turnieju, bo powtórzył osiągnięty przed rokiem półfinał, a sklasyfikowany na 130. miejscu w rankingu ATP 23-latek miał w półfinale naprawdę trudne zadanie, bo mierzył się ze zwycięzcą z poprzedniego roku. Co więcej przed rokiem Hindus też pokonał Majchrzaka w trzech setach.