Indian Wells. Hubert Hurkacz awansował do II rundy

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju Indian Wells. Polak potrzebował dwóch setów do pokonania Donalda Younga.

Hubert Hurkasz (67. ATP) osiągnął pod koniec lutego najlepszy wynik w karierze. 22-latek pokonał w Dubaju siódmego na świecie Kei Nishikoriego, a następnie przegrał w ćwierćfinale w trzech setach ze Stefanosem Tsitsipasem. - Tym turniejem uświadomiłem sobie, że mogę wygrywać z najlepszymi na świecie - mówi w rozmowie ze Sport.pl Hubert Hurkacz.

W piątek polski tenisista zmierzył się w I rundzie turnieju Indian Wells z Amerykaninem Donaldem Youngiem (206. ATP). Był to debiut Polaka na kalifornijskich kortach. Nerwowy początek i problemy z serwisem Hurkacza, z gema na gem przeradzały się w coraz lepszą grę. Polak potrzebował 1 godziny i 18 minut, by pokonać były juniorski numer jeden na świecie 6:3, 6:3.

W II rundzie Hubert Hurkacz zmierzy się z 30-letnim Francuzem Lucasem Pouille (30. ATP), półfinalistą tegorocznego Australian Open. Mecz odbędzie się w sobotę ok. godziny 20 czasu polskiego. Jeśli Polak wygra, w kolejnej rundzie zmierzy się z Keiem Nishikorim. Pula nagród turnieju Indian Wells wynosi 8,359 mln dolarów.