Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju w Indian Wells

Magda Linette (WTA 92) pokonała Petrę Martić (WTA 38) w pierwszej rundzie turnieju w Indian Wells!

Wyłączając Wielkie Szlemy, turniej w Indian Wells to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu WTA. Magda Linette w pierwszej rundzie trafiła na Chorwatkę Petrą Martić. Do tej pory zmierzyły się ze sobą raz i Polka okazała się lepsza w trzech setach.

Tak samo było i tym razem. Linette przełamała swoją rywalkę w pierwszym secie na 4:2 i ostatecznie wygrała seta do 3. W drugim secie została przełamana już w drugim gemie, ale Polka wygrała trzeciego. Jednak Linette została po raz drugi przełamana przy stanie 5:4.

O awansie musiał zadecydować trzeci set. Był on niezwykle wyrównany. Do stanu 5:5 obie zawodniczki utrzymywały swój serwis. Polka wygrała jednak jedenastego gema do zera, przełamując swoją rywalkę. W kolejnym gemie prowadziła 40:0 i miała piłki meczowe, jednak została przełamana! W tie-breaku Linette prowadziła 3:2, po czym przegrała dwie piłki przy własnym serwisie. Przy stanie 3:4 wygrała dwie kolejne piłki, po czym nastąpił remis 5:5. Polka objęła prowadzenie 6:5 i przełamała rywalkę w decydującym momencie!

W drugiej rundzie Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z numerem siódmym Kiki Bertens.