Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju w Indian Wells

Magda Linette (WTA 92) pokonała Petrę Martić (WTA 38) w pierwszej rundzie turnieju w Indian Wells!

Wyłączając Wielkie Szlemy, turniej w Indian Wells to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu WTA. Magda Linette w pierwszej rundzie trafiła na Chorwatkę Petrą Martić. Do tej pory zmierzyły się ze sobą raz i Polka okazała się lepsza w trzech setach.

Tak samo było i tym razem. Linette przełamała swoją rywalkę w pierwszym secie na 4:2 i ostatecznie wygrała seta do 3. W drugim secie została przełamana już w drugim gemie, ale Polka wygrała trzeciego. Jednak Linette została po raz drugi przełamana przy stanie 5:4.

O awansie musiał zadecydować trzeci set. Był on niezwykle wyrównany. Do stanu 5:5 obie zawodniczki utrzymywały swój serwis. Polka wygrała jednak jedenastego gema do zera, przełamując swoją rywalkę. W kolejnym gemie prowadziła 40:0 i miała piłki meczowe, jednak została przełamana! W tie-breaku Linette prowadziła 3:2, po czym przegrała dwie piłki przy własnym serwisie. Przy stanie 3:4 wygrała dwie kolejne piłki, po czym nastąpił remis 5:5. Polka objęła prowadzenie 6:5 i przełamała rywalkę w decydującym momencie!

W drugiej rundzie Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z numerem siódmym Kiki Bertens.

Komentarze (22)
  • alonso0

Oceniono 5 razy 5

A jak tam wypadła w "finale kwalifikacji" Iga Świątek, która ma wszystko to czego nie miała Agnieszka Radwańska? Będzie njus?

• janadamf

Oceniono 11 razy 3

A co z Iga Swiatek? Mamy rozumowac tak jak przy cztaniu Prawdy? Nie ma artykulu to znaczy, ze przerabala nastepny mecz?

• bulfina

Oceniono 9 razy 3

A gdzie komentarz gazety po "finale kwalifikacji" naszej nadzieji tenisa? Balon nadmuchany znowu pękł? Zastanówcie się poważnie czy pisać następnym razem na czerwono takiego newsa bo za każdym razem nakładacie na naszą młodą zawodniczkę ogromną presję. Przecież ona szuka informacji o sobie i czyta jakie to ma predyspozycje do wygrania w cuglach szlema ...

• o_kulson_nac

Oceniono 2 razy 2

może jeśli praktykantom nie placicie, to jakieś lekcje pisania? stylistycznie? Z "tekstów" o siatkówce czytam lead i staram się poznać wynik. Więcej nie daję rady. Widzę, że i tenis równa w dół.

• js08836

I to byłoby tyle.

• janadamf

Oceniono 1 raz 1

Awansowala do drugiej rundy i padla,

• eurotram

No brawo,ale właśnie taki jest problem z Magdą: raz na jakiś czas wygra taki mecz,ale najczęściej w kolejnym i tak odpada... i dlatego pałęta się w ostatnich dziesiątkach pierwszej setki zamiast być np. 30-ta; zresztą tak jest ze wszystkimi zawodniczkami z tych rejonów,bo gdyby ze dwa-trzy razy w roku nie pokonały zawodniczki z Top 50,to by były poza pierwszą setką,a nie pod jej koniec (tak samo jak zawodniczkom z Top 10 zdarza się kilka razy do roku wziąć baty od dziewczyn z niższych rejonów rankingu). Będzie można zacząć piać jak Magda wygra jeszcze ze dwa mecze w IW,a i wtedy z uwagą trzeba będzie obserwować kolejne turnieje w jej wykonaniu. Na razie nic godnego żywszego bicia serca,tak samo jak w przypadku Igi nie ma szału,tylko spokojne,wolne wspinanie się w rankingu.
    Chociaż w przypadku Igi już widać,że o ile potwierdziła swój potencjał, to nad głową (opanowaniem,chłodnym podejściem i zdrową kalkulacją) i taktyką trzeba zacząć mocno pracować JUŻ (żeby dziewczyna tego potencjału nie zmarnowała),bo juniorce pewne rzeczy uchodzą,ale Iga za niecały kwartał już będzie pełnoletnia.

• jobrave

0

Magda gra elegancko i zdarza się, że błyskotliwie, ale pomimo sporego ogrania i - w sumie dość- długie stażu w tej dyscyplinie, nigdy nie odniosła jakiegoś znaczącego sukcesu, a przecież ma niezły serwis i technicznie też jest dobra, ponadto imponuje kondycją. Myślę, że przyczyną takiego stanu rzeczy, jest jej psychika - brak pewności siebie i niezdolność do utrzymania koncentracji, gdyby popracowała nad tym jej pozycja w rankingu byłaby dużo wyższa.