Tenis. Iga Świątek w finale kwalifikacji turnieju WTA Indian Wells

Iga Świątek pokonała w trzech setach 6:1, 6:7(6), 6:2 Hiszpankę Larę Arruabarrenę. Dzięki temu Polka znalazła się w finale kwalifikacji i tylko jeden mecz dzieli ją od występu w turnieju głównym BNP Paribas Open 2019 na kortach twardych w Indian Wells.

Iga Świątek znakomicie rozpoczęła spotkanie. Dwukrotnie przełamała rywalkę na początku meczu, a Hiszpanka obroniła własne podanie dopiero w szóstym gemie, czyli jej trzecim serwisowym. Szansa na zwycięstwo w pierwszym secie była jednak niewielka. Polka wykorzystała pierwszą okazję na skończenie partii, która zakończyła się wynikiem 6:1.

Drugi set był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Świątek chciała ponownie szybko przełamać rywalkę i udało jej się to w trzecim gemie. Arruabarrena bardzo szybko jednak wyrównała stan seta na 2:2 i obie tenisistki od tego momentu pewnie broniły własnego podania. W dziewiątym gemie Hiszpanka nie utrzymała jednak własnego serwisu, ale Polka zamiast zakończyć spotkanie, również dała się przełamać. Ostatecznie potrzebny był tie-break, który wygrała Arruabarrena, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Podrażniona wydarzeniami z drugiego seta Świątek od początku trzeciej partii szukała sposobu na przełamanie rywalki. Już w piątym gemie jej się to udało, a dwa gemy później powtórzyła ten wyczyn. Pewnie broniła w tym czasie własnego podania, dzięki czemu seta wygrała do 2, a całe spotkanie 2:1.

We wtorkowym spotkaniu, który zadecyduje o grze w głównej drabince BNP Paribas Open 2019 w Indian Wells, Świątek zmierzy się z Belgijką Ysaline Bonaventure (WTA 144). Rywalka Polki w poniedziałek pokonała rozstawioną w kwalifikacjach z nr 21. Serbkę Olgę Danilović (WTA 115) 6:7(8), 6:4, 6:4. Polska tenisistka, po ostatnim awansie, jest obecnie sklasyfikowana na 125. miejscu w rankingu WTA