Serena Williams przegrała "wygrany" mecz! Pogromca Kamila Majchrzaka poddał pojedynek z Novakiem Djokoviciem

Serena Williams odpadła z tenisowego turnieju Australian Open. Amerykanka w ćwierćfinale prowadziła już 5:1 w trzecim secie i miała cztery piłki meczowe, ale ostatecznie nie zdołała pokonać Karoliny Pliskovej. Na tym samym etapie odpadł także m.in. Kei Nishikori, który poddał starcie z Novakiem Djokoviciem.

Williams w meczu ćwierćfinałowym była faworytką, mimo tego, że grała z wyżej sklasyfikowaną w rankingu Pliskovą (Williams zajmuje 16. miejsce, Pliskova 8.). Amerykanka wcześniej wygrała z pierwszą rakietą świata, Simoną Halep, czym udowodniła, że jest jedną z głównych kandydatek do końcowego triumfu.

Udowadniała to także w meczu z rywalką z Czech, ale nie od początku. Pierwszego bowiem przegrała, ale w drugiej partii  przejęła inicjatywę i okazała się lepsza. W trzecim secie w gemach prowadziła już nawet 5:1, a później miała cztery piłki meczowe. I właśnie wtedy, w samej końcówce trzeciego seta, podczas jednej z akcji Williams lekko skręciła kostkę. Meczu nie poddała i walczyła dalej, ale z Pliskovą przestała sobie radzić. Czeszka wygrała pięć gemów z rzędu, i zapewniła sobie awans do półfinału.

Pogromca Kamila Majchrzaka poddał pojedynek z Novakiem Djokoviciem

Kei Nishikori, który w pierwszej rundzie turnieju głównego wygrał z Kamilem Majchrzakiem, w środę musiał uznać wyższość Novaka Djokovicia. Japończyk, podobnie jak Polak we wspomnianym meczu, musiał kreczować przez problemy zmęczeniowe i mięśniowe.