Australian Open. Roger Federer poza turniejem! 20-letni Grek wyeliminował Szwajcara

Roger Federer (3. ATP) przegrał w czwartej rundzie z Stefanosem Tsitsipasem (15. ATP) 7:6, 6:7, 5:7, 6:7. 20-letni reprezentant Grecji wyrzucił wielkiego Szwajcara z Australian Open 2019. To życiowy sukces Tsitsipasa.

Roger Federer nie zagra w ćwierćfinale Australian Open. 37-letni Szwajcar przegrał z Stefanosem Tsitsipasem. 20-letni reprezentant Grecji przegrał pierwszego seta w tie-breaku, ale wygrał trzy kolejne partie i wyrzucił faworyta z turnieju. Dla Tsitsipasa to największe osiągnięcie w karierze. W pierwszym w karierze wielkoszlemowym ćwierćfinale reprezentant Grecji zagra z Roberto Bautistą-Agutem z Hiszpanii (24. ATP).

Wyniki niedzielnych meczów Australia Open:

Tiafoe F. (Usa) - Dimitrow G. (Bul) 3:1 (7:5, 7:6, 6:7, 7:5)

Berdych T. (Cze) - Nadal R. (Esp) 0:3 (0:6, 1:6 ,6:7)

Cilic M. (Cro) - Bautista R. (Esp) 2:3 (7:6, 3:6 ,2:6, 6:4, 4:6)

Tsitsipas S. (Gre) - Federer R. (Sui) 3:1 (7:6, 6:7, 5:7, 6:7)

Komentarze (43)
  • antropoid

Oceniono 7 razy 3

Czas w miejscu nie stoi, wiek robi swoje - co było dziś widać.
    Grek miał co prawda dzień konia, ale w najlepszej fizycznej formie Federer i tak by sobie z nim poradził, tak samo jak z topornym Andersonem na Wimbledonie.

Prawdziwym człowiekiem-zagadką to jest Nadal - który od nie wiadomo już kiedy ma "rozsypane kolana" i na prawie każdy turniej WS w ostatnich latach przyjeżdża jako półinwalida, a potem i tak rozjeżdża jednego po drugim i jesli odpada, to dopiero z kimś z najwyższej półki.

• marek.zak1

Oceniono 3 razy 3

Żadna niespodzianka. Gra podobnie jak RF i jest 15 lat młodszy i ma lepsze warunki fizyczne.

• grb3

Oceniono 2 razy 2

No to teraz Roger tradycyjnie omija sezon na kortach ziemnych i wraca na kort za pol roku juz jako 38 latek...

• emesio

To że gra Tsitsipsasa nie leży Rogerowi, było wiadomo już po Hopmanie (dwa tie breaki). Do tego zagrał dość słabo (ponad 50 niewymuszonych błędów, masa z forehandu) - i przepis na wynik gotowy. To nawet nie niespodzianka, taką było US Open z McMillanem, a nie dzisiejszy mecz. Niestety takie porażki w 1/8, 1/4, będą w tym roku raczej normą.

• mer-llink

Oceniono 1 raz 1

P. Red. "DW" daje ostro.
    Najpierw orzekł, że wygrał Tsitsipas, ale wyniki setów podane przez P. Red.w Wynikach wsazkuja, ze wygrał Federer: "Tsitsipas S. (Gre) - Federer R. (Sui) 3:1 (7:6, 6:7, 5:7, 6:7)".
    A potem w Wynikach podaje wyniki jak dla ciemnych kibiców piłkarskich: 3:1. 2:3 itd.
    Widac albo uważa kibiców tenisa za tłumoków, którym nie wystarczy zapis setów, i trzeba im koniecznie, ale to koniecznie dopisać to, co w natchnieniu dopisał.
    ALbo na tenisie sie nie zna, bo jak wiadomo w tradycji tenisowej podaje się tylko wyniki setów.
    A może jedno i drugie?
    W każdym razie ma juz papiery na Żurnalistę Sportowego (bo wiadomo, że Żurnalista Sportowy to człowiek osobliwej wiedzy i nieskażonej umysłowości).

• drozd215a

Oceniono 3 razy 1

A nasz Jerzyk, gra na plejstejszyn, pewnie tam wygrywa.

• helwiusz

Oceniono 5 razy 1

To nie jest żadna sensacja. Roger już od roku gra jak na emeryta przystało, tzn. jeden-dwa sety ładnie, a potem kicha. I tak dobrze, że przez prawie cztery godziny kroku młodemu wilczkowi dotrzymywał.

Tsitsipas to już jest bardzo dobry zawodnik, nie gorszy niż Sasza Zwieriew. W meczu z Bautistą jest faworytem; w półfinale też nie będzie bez szans.

• bartekgryko

0

Od połowy 2 seta było widac że Roger się boi przegrać... ten strach paraliżował, nie grał na luzie.