ATP World Tour. Novak Djoković przegrał wielki finał! Triumf Zvereva

Finał ATP World Tour zakończył się wielką niespodzianką. Novak Djoković, który w czterech wcześniejszych meczach nie stracił seta, przegrał z Alexandrem Zverevem (4:6, 3:6). 21-letni Niemiec zarobił 2,5 mln dolarów.

Dla Zvereva to debiutancki triumf w finałach ATP World Tour. 21-letni Niemiec powtórzył sukces Borisa Beckera, który triumfował w tym turnieju w 1995 roku. Zverev zarobił w Londynie 2,5 mln dolarów i zgarnął 1300 punktów do rankingu ATP.

Mecz trwał 81 minut. Reprezentant Niemiec imponował serwisem i zaliczył aż 10 asów. Djoković odpowiedział jednym, a przecież ostatnio wygrywał jak chciał i z kim chciał.

Serb w czterech ostatnich meczach nie stracił żadnego seta, a nawet żadnego gema serwisowego. Do wielkiego finału wszedł jak burza, ale w nim musiał uznać wyższość Zvereva, dla którego triumf w finałach ATP World Tour jest największym sukcesem w karierze.