Tenis. Iga 安i徠ek w finale turnieju ITF w Montreux

Iga 安i徠ek wygra豉 p馧fina這wy mecz turnieju ITF w Montreaux. W sobotnie popo逝dnie pokona豉 Kolumbijk Marian Duque Marino 2-0 (6:2, 6:3)

Iga 安i徠ek jest blisko wygranej w kolejnym turnieju. 17-letnia warszawianka pokonuje kolejne rywali w walce o fina turnieju singlowego kobiet w Montreux.

W sobotnie popo逝dnie zagra豉 przeciwko Kolumbijce Marianie Duque Marino. Pierwszy set Polka wygra豉 pewnie 6:2, w drugim secie by moment, kiedy rywalka z豉pa豉 kontakt, jednak 安i徠ek uda這 si prze豉ma Duque Marino i ostatecznie ten set wygra豉 6:3, a ca造 mecz 2-0.

Polska tenisistka jest obecnie w bardzo dobrej formie. Sobotnia wygrana by豉 dziewi徠ym zwyci瘰twem z rz璠u. Podczas rozgrywanego na prze這mie sierpnia i wrze郾ia turnieju w Budapeszcie pokona豉 wszystkie pi耩 rywalek, trac帷 przy tym tylko jednego seta. Podczas turnieju w Montreux jest na bardzo dobrej drodze, aby powt鏎zy ten wynik. Jedynie podczas meczu 獞ier熠ina這wego z Elen Ruse 安i徠ek straci豉 seta, a w pozosta造ch potyczkach wygrywa豉 do 0.

Bardzo dobre wyniki Polki sprawi造, 瞠 awansuje w rankingu WTA o ok. 100 miejsc. Obecnie 安i徠ek jest sklasyfikowana na 298. miejscu. Po awansie do fina逝 mo瞠 liczy, 瞠 znajdzie si na 203. pozycji, a wygrana w turnieju w Montreux sprawi, 瞠 17-latka b璠zie jeszcze wy瞠j w rankingu WTA.

Wi璚ej o:
Komentarze (24)
Iga 安i徠ek w finale turnieju ITF w Montreux
Zaloguj si
  • mp102

Oceniono 2 razy 2

by豉 294, ju na pewno b璠zie w 200, jak przegra to ok 197-198 miejsce (w zale積o軼i kto wygra w Zagrzebiu, jak Mrde瘸, a Iga przegra to Chorwatka j wyorzedzi). Jak wygra turniej to natomiast mo瞠 by awans maks na 182

• rumun106

Oceniono 6 razy 2

co wam si na portalu sport.pl myl statystyki Swiatek ,
    z tego co wiem, to przed rozpoczeciem tego turnieju by豉 na 228 miejscu a nie 298.
    wy dalej stazyst闚 z UP zatrudniacie ?!

• hen-live

Oceniono 8 razy 2

Dobrze 瞠 m這de Polki atakuj bo nied逝go pewnie koniec Isi Radwa雟kiej,Linette chyba te ju chyba zostanie w okolicach 50-100,Fr璚h gra w kratk i k這poty z kontuzjami.Wi璚 nadzieja w 安i徠ek i Chwali雟kiej oby tylko nie mia造 kontuzji bo wtedy wszystko bierze w "貫b".

• js08836

Oceniono 3 razy 1

Chyba doczekali鄉y si tenisistki, kt鏎a w spos鏏 bezapelacyjny nawi您uje do og鏊nych trend闚 we wsp馧czesnym tenisie. Atomowy serwis, b造skawiczny szybki forhend bity znad siatki i ostry wyrzucaj帷y bekhend. 安i徠ek potrafi te zaskoczy rywalki ca趾iem dobrym skr鏒em. Przypomn, 瞠 I. 安i徠ek potrafi w 1 serwisie pos豉 pi趾 w pr璠ko軼i 185 km/godz. ( Fina Wimbledonu ) . Ju nied逝go ujrzymy j w turniejach WTA, a wtedy mo瞠 awansowa jeszcze szybciej czego jej i jej sztabowi trenerskiemu 篡cz. Nareszcie mamy tenisistk z ikr.

• ml2403

Oceniono 1 raz 1

Niech dziewczyna wygrywa ale bez hurraoptymizmu. Tak cz瘰to bywa, ze pokazuje sie kto nowy gra agresywnie nie jest poznany i szybko pnie si w rankingu. Potem jednak nast瘼uje szara rzeczywisto嗆. Zawodnik zostaje rozpracowany przede wszystkim pod katem jego s豉bszych stron i ka盥y przygotowuje si na mecz z nim, a o zwyci瘰twa jest o wiele trudniej. Spektakularne przyk豉dy objawie, kt鏎e p騧niej zatrzymywa造 si w rozwoju mo積a mno篡. Najbardziej znane ostatnio to Kanadyjka Bouchard, kt鏎a obecnie nic nie mo瞠 wygra i Ostapenko, kt鏎a wygra豉 French Opem, a teraz nie mo瞠 przej嗆 II czy III rundy du篡ch turniej闚. Tak wi璚 篡czmy Polce jak najlepiej ale niech si rozwija i trenuje bo jak widzia貫m w ataku jest mocna ale w obronie niekoniecznie.

• zelenyles

brawo Iga, 篡cz powodzenia i ciesz si 瞠 za chwil b璠ziemy mieli w co 鈍i璚ie wierz top mistrzyni w tenisie na 鈍iecie .

• bukaj22

Iga ju jest na 196 miejscu, wi璚 pismak ma stare dane.

Kapitalny mecz Polki. Ona gra ju na poziomie top 100.

Pozdrowienia dla Pana Romera, kt鏎y twierdzi, ze Iga w seniorskim tenisie nie b璠zie seryjnie wygrywa.