Tenis. Iga Świątek w finale turnieju ITF w Montreux

Iga Świątek wygrała półfinałowy mecz turnieju ITF w Montreaux. W sobotnie popołudnie pokonała Kolumbijkę Marianę Duque Marino 2-0 (6:2, 6:3)

Iga Świątek jest blisko wygranej w kolejnym turnieju. 17-letnia warszawianka pokonuje kolejne rywali w walce o finał turnieju singlowego kobiet w Montreux.

W sobotnie popołudnie zagrała przeciwko Kolumbijce Marianie Duque Marino. Pierwszy set Polka wygrała pewnie 6:2, w drugim secie był moment, kiedy rywalka złapała kontakt, jednak Świątek udało się przełamać Duque Marino i ostatecznie ten set wygrała 6:3, a cały mecz 2-0.

Polska tenisistka jest obecnie w bardzo dobrej formie. Sobotnia wygrana była dziewiątym zwycięstwem z rzędu. Podczas rozgrywanego na przełomie sierpnia i września turnieju w Budapeszcie pokonała wszystkie pięć rywalek, tracąc przy tym tylko jednego seta. Podczas turnieju w Montreux jest na bardzo dobrej drodze, aby powtórzyć ten wynik. Jedynie podczas meczu ćwierćfinałowego z Eleną Ruse Świątek straciła seta, a w pozostałych potyczkach wygrywała do 0.

Bardzo dobre wyniki Polki sprawiły, że awansuje w rankingu WTA o ok. 100 miejsc. Obecnie Świątek jest sklasyfikowana na 298. miejscu. Po awansie do finału może liczyć, że znajdzie się na 203. pozycji, a wygrana w turnieju w Montreux sprawi, że 17-latka będzie jeszcze wyżej w rankingu WTA.