Sport.pl

ITF w Montreux. Iga Świątek w półfinale! Awans do TOP 200 blisko

Iga Świątek awansowała w piątek do półfinału turnieju ITF w Montreux, pokonując Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse 2:6, 6:2, 6:2. Polka zaliczy ogromny skok w światowym rankingu.

20-letnia Ruse, sklasyfikowana w rankingu WTA na 256. miejscu, wysoko zawiesiła poprzeczkę młodej Świątek. W pierwszym secie Rumunka przełamała ją w trzecim i piątym gemie, łatwo wychodząc na prowadzenie w meczu.

Polka stopniowo jednak łapała rytm i po nerwowym początku drugiego seta zdominowała rywalkę. W następnych dwóch setach straciła tylko trzy gemy. Mecz trwał godzinę i pięćdziesiąt trzy minuty.

Świątek po szwajcarskim turnieju zaliczy ogromny awans w światowym rankingu. W zeszłym tygodniu 17-latka wygrała zawody rangi ITF w Budapeszcie, a dobra gra w Montreux przyniesie jej kolejne punkty. W przypadku awansu do finału w rankingu WTA Polka zaliczy awans do TOP 200 - w ostatnim zestawieniu plasowała się na 298. pozycji - co zagwarantuje jej start w eliminacjach do przyszłorocznego Australian Open.

Świątek jest dużą nadzieją polskiego tenisa. W tym roku wygrała juniorski wielkoszlemowy Wimbledon, a we French Open odpadła dopiero w półfinale.

Więcej o:
Komentarze (23)
Iga Świątek w półfinale! Ogromny awans w rankingu
Zaloguj się
 • bukaj22

  Oceniono 8 razy 8

  To był bardzo trudny mecz dla Igi. Ruse w pierwszym secie grała jak natchniona i Światek nie miała nic do powiedzenia. Z początku drugiego seta Iga broniła break pointów i z trudem wygrała pierwszego gema i od tego momentu zaczęła grać odważniej co przyniosło efekt w postaci wygrania seta. Trzeba też zaznaczyć, że Ruse z biegiem meczu grała coraz słabiej a głównie zawodził ja serwis. Jednak Iga w trzecim secie zaczęła grać naprawdę mocno i zepchnęła Ruse do defensywy.

  To jest bardzo cenna wygrana dla Igi, bo z rywalką, która również mocno uderza piłkę.

 • dupajasi0

  Oceniono 6 razy 6

  W następnych dwóch setach straciła tylko trzy gemy.
  Dzięki czemu wynik tych setów to 6:2 i 6:2. Tylko ja mam jakieś problemy w dodaniu 2 do 2 żeby wyszło 3? ;-)

 • sebassebas

  Oceniono 5 razy 5

  Dużo zdrowia dla Igi

 • jaskozieloneucho

  Oceniono 3 razy 3

  " Iga Świątek kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa! 17-letnia Polaka w półfinale". My Polaki pisac umimy.

 • rumun106

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo, życzę powodzenia w kolejnej rundzie...

 • robertw18

  0

  "... Polka zaliczy awans do TOP 200 - w ostatnim zestawieniu plasowała się na 298. pozycji - co zagwarantuje jej start w eliminacjach do przyszłorocznego Australian Open."
  Czy na pewno ten "awans" teraz już jej "zagwarantuje, czy też jednak wymagana jest obecność w pierwszej 200 i później?

 • js08836

  Oceniono 2 razy 0

  Sprała Rumunkę w 2 i 3 secie niemiłosiernie. Radwańska grając z nią uratowała się dzięki 6 prostym błędom w 6 piłkach meczowych dla Rumunki. Dzisiaj Świątek sprałaby Radwańską bez problemów.

 • stefan-50

  0

  2+2 jest 3, ciekawa arytmetyka. Jakieś jeszcze rewelacje Panie Redaktorze ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX