Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału i zapewnił sobie awans do "TOP 100" rankingu ATP

Hubert Hurkacz obronił dwie piłki meczowe i wygrał pojedynek z Juanem Londero (5:7, 7:5, 6:0). Polak awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour w Genui i zapewnił sobie awans do TOP 100 rankingu ATP.

Hubert Hurkacz znów pokazał, że ma bardzo mocny układ nerwowy. Nasz tenisita w starciu z Londero obronił aż dwie piłki meczowe i uniknął porażki. Dodatkowo, w trzecim secie rywal był już rozbity i Polak pokonał go 6:0. W sumie

Polak bardzo słabo rozpoczął pierwszego seta i musiał gonić swojego rywala. Juan Ignacio Londero (ATP 123) miał jednak sporą przewagę i pewnie wygrał pierwsza partię. Drugi set też źle zaczął się dla Polaka, który przy stanie 4:5 obronił dwie piłki meczowe przy serwisie przeciwnika. Potem rywal się podłamał i na korcie rządził tylko Hurkacz.

To zwycięstwo zapewniło Hurkaczowi  poniedziałkowy awans do Top 100 rankingu ATP. Hurkacz w ćwierćfinale zagra z oznaczonym "ósemką" Włochem - Lorenzo Sonego (ATP 121).