Roland Garros. Udany początek dla turniejowych "4". Dimitrow i Switolina awansowali do drugiej rundy

French Open 2018 rozpoczął się od meczów turniejowych "czwórek". Grigor Dimitrow bez większych problemów pokonał Egipcjanina Mohameda Safwata, a Elina Switolina wygrała z Ajlą Tomljanović.

Kibice zgromadzeni na korcie Philippe’a Chatriera zawiedli się jeszcze przed godziną jedenastą, o której miały się rozpocząć pierwsze mecze French Open 2018. Victor Troicki wycofał się kilkanaście minut przed planowanym startem swojego spotkania z Grigorem Dimitrowem, tłumacząc to bólem w kręgosłupie. W tej sytuacji przeciwnikiem rozstawionego z czwórką Bułgara został sklasyfikowany na 182. miejscu w światowym rankingu Mohamed Safwat.

Sensacji nie było. Dimitrow rozpoczął zgodnie z planem, oddając rywalowi w pierwszym secie tylko jednego gema. W drugim Safwat prezentował się już lepiej i mimo że przegrał (4:6) to się nie podłamał i walczył z bardziej utytułowanym przeciwnikiem do końca. Bardzo dobrze serwował, w skutek czego doprowadził niespodziewanie do tie-breaka. W nim rządził już tylko faworyt, który zakończył spotkanie w trzech partiach i awansował do drugiej rundy.

Sporo nerwów zaserwowała swoim kibicom Elina Switolina. Ukrainka, która wygrała niedawno prestiżowy turniej w Rzymie, a w Paryżu uchodzi za jedną z faworytek do triumfu bardzo źle weszła w spotkanie pierwszej rundy. Przegrywała z Australijką Ajlą Tomljanović już 1:5, ale wtedy się przebudziła i wygrała sześć kolejnych gemów, wychodząc na prowadzenie w meczu. W drugim secie dopełniła formalności – wygrała 6:3 i także zameldowała się w kolejnej fazie.

W innych meczach sesji porannej Damir Dzumhur (26) szybko wygrał z Denisem Kudlą, a Anett Kontaveit (25) w trzech setach poradziła sobie z Madison Brengle.