Tenis. Magda Linette nie dała rady. Morderczy mecz Polski w Indian Wells

Magda Linette (61. WTA) przegrała w pierwszej rundzie turnieju WTA Indian Wells z Alaksandrą Sasnowicz (49. WTA) z Białorusi. Mecz zakończył się wynikiem 7:5, 6:7(2), 6:7(4) i trwał dwie godziny i 55 minut.

Polska tenisistka zakończyła swój udział w turnieju Indian Wells na pierwszej rundzie. Linette miała szansę na awans, nie wytrzymała w decydującym momencie. W trzecim secie Polka prowadziła 4:2, była dwa gemy od wygrania meczu, ale oddała inicjatywę najlepszej tenisistce Białorusi.

Sasnowicz nie miała litości. Trzeciego seta wygrała w tie breaku, potrzebowała dwóch piłek meczowych. To piąte zwycięstwo reprezentantki Białorusi z Magdą Linette.Polka wygrała z Sasnowicz tylko jedno spotkanie.

Mecz Polki z reprezentantką Białorusi trwał dwie godziny i 55 minut. W kolejnej rundzie Sasnowicz zagra z Anett Kontaveit z Estonii, która zajmuje 28. miejsce w rankingu WTA.