WTA Doha. Agnieszka Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą

1 2
  • na żywo
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (DITA ALANGKARA/AP)

Agnieszka Radwańska w swoim drugim meczu turnieju WTA w Dausze przegrała z Petrą Kvitovą 1:2 (7:6, 3:6, 4:6).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W trzecim gemie Kvitova przełamała Radwańską, ale Polka w następnym gemie odrobiła stratę. Przy stanie 5:5 Kvitova zyskała przewagę, ale Radwańska znowu doprowadziła do wyrównania i potrzebny był tie-break. W nim lepsza okazała się krakowianka, która wygrała seta 7:6.

W drugim secie Radwańska grała zdecydowanie gorzej. Nie mogła poradzić sobie z dobrymi zagraniami Kvitovej, która w pewnym momencie prowadziła już 5:1. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Czeszki 6:3.

W ostatnim secie ponownie lepsza okazała się Kvitova, która grała agresywniej od Polki. Obie tenisistki często się myliły, ale to Radwańska popełniła więcej błędów, przez co przegrała seta 4:6, a cały mecz 1:2.

Polki też skaczą na nartach. "Karetka zabrała mnie ze skoczni. Pamiętam tylko moment odbicia, ale nadal to kocham"

Komentarze (25)
  • assanti-teraz-zarejestrowany

Oceniono 6 razy 4

z Radwańskiej kpiono nazywając ją miss-ćwierćfinał. Teraz takie wyniki tylko w sferze marzeń....

• janadamf

Oceniono 2 razy 2

Po meczarniach w pierwszej rundzie niczego wiecej spodziewac sie nie bylo mozna,

• cxubmsqq1

Oceniono 4 razy 2

Ucieklo 900 punktow rankingowych w Doha (tyle bylo za wygranie turnieju).... szkoda....

Jak AR znalazla sie poza pierwsza 30-ka w rankingu WTA to ktos napisal po AO, ze to nie problem bo startuje obecnie w turniejach, gdzie w 2017 nie zarobila zbyt duzo punktow rankingowych wiec ma szanse to teraz odrobic.

Nie zgodzilem sie z tym postem, gdyz bedzie sie obecnie spotykac z dobrymi, rozstawionymi zawodniczkami we wczesniejszych rundach. Dokladnie tak sie stalo na tym turnieju, AR z trudem wygrala z bedaca za nia w rankingu Niemka w pierwszej rundzie, dzisiaj przegrala z wyzej rozstawiona Kvitowa. Czyli, w porownaniu do zeszlorocznego turnieju, nic nie nadrobila. Aha, nadal bedzie gdzies w czwartej dziesiatce w rankingu….

• ramzes-ra

Oceniono 6 razy 2

Słaby mecz Czeszki ale jeszcze słabszy Polki. To już meisiące jak Polka wypadnie z pierwszej 50 rankingu a zamelduje się w niej Linette.

• mer-llink

Oceniono 10 razy 2

Bo pani Radwańska od zawsze jest zawodniczką ćwierćfinałową.
    Jej metoda PAC-PAC, KLAP-KLAP sprawdza się na słabszych. Jak która gra, a nie tylko przebija, od razu wygrywa z p. Radwańską.
    Korzystając z długoetniego obnizenia poziomu damskiego tenisa pani Radwańska swoją metodą potrafiła anwet dochodzic do finałów i wygrywać.
    Ale nigdy nie chciało się jej popracować nad zmianą metody.
    I jak przeciwniczki się połapały, na czym polega jej styl, zaczeły ja ogrywać.
    Teraz damski tenis nieco się ożywił, to i pani Radwańska spadła w rankingach.

P.>S W dawnych latach pani Radwańska swą metodą wygrała tyle pieniędzy, że teraz może robić, co chce. Nie chce sie jej grać, ale chciałaby cos wygrać, aby męzowi zrobic przyjemność (bo jemu zależy - chyba bardziej niż jej ...), a tu skończył się rynek na przestarzały styl pani Radwańskiej.

• atr8

Oceniono 5 razy 1

Zawzięty, to był pierwszy set. Potem, to już tylko podchodzenie do lądowania. Twardego.