Sport.pl

Australian Open. Wyniki środowych meczów drugiej rundy

W środę odbyły się pierwsze mecze drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Sensacji nie było - wszyscy faworyci awansowali do kolejnej fazy turnieju - choć kilka niespodzianek miało miejsce.

Do niespodzianek z pewnością zaliczyć należy zwycięstwo Magdy Linette nad rozstawioną z numerem 22 Darią Kasatkiną, porażkę Pablo Cuevasa [31] z ratującym honor Amerykanów Ryanem Harrisonem, czy problemy, jakie z wygraniem swoich meczów miały faworytki: Caroline Wozniacki [2], Elina Switolina [4] i Jelena Ostapenko [7]. Odpadły rozstawione Daria Gavrilova [23] i Julia Goerges [12], a Jo-Wilfried Tsonga[15] i Grigor Dimitrov [3] musieli stoczyć kapitalne pięciosetowe pojedynki z niżej notowanymi rywalami, aby awansować do trzeciej rundy.

Wyniki środowych meczów drugiej rundy mężczyzn:

Nikoloz Basilaszwili (Gruzja) – Ruben Bemelmans (Belgia) 7:5 6:1 6:3

Gilles Muller (Luksemburg, 23) – Malek Jaziri (Tunezja) 7:5 6:4 6:7(5) 3:6 6:2

Andreas Seppi (Włochy) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:1 6:3 6:4

Pablo Carreno-Busta (Hiszpania) – Gilles Simon (Francja) 6:2 3:0 krecz

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 15) – Denis Shapovalov (Kanada) 3:6 6:3 1:6 7:6(4) 7:5

Kyle Edmund (Wielka Brytania) – Denis Istomin (Uzbekistan) 6:2 6:2 6:4

Ivo Karlović (Chorwacja) – Yuichi Sugita (Japonia) 7:6(3) 6:7(3) 7:5 4:6 12:10

Marin Cilić (Chorwacja, 6) – Joao Sousa (Portugalia) 6:1 7:5 6:2

Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 28) – John Millman (Australia) 7:5 3:6 6:4 6:1

Ryan Harrison (USA) – Pablo Cuevas (Urugwaj, 31) 6:4 7:6(5) 6:4

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:3 6:4 7:6(4)

Diego Schwartzman (Argentyna, 24) – Casper Ruud (Norwegia) 6:4 6:2 6:3

Andriej Rubłow (Rosja) – Marcos Baghdatis (Cypr) 6:4 6:7(5) 6:4 6:2

Nick Kyrgios (Australia, 17) – Victor Troicki (Serbia) 7:5 6:4 7:6(2)

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) – Mackenzie McDonald (USA) 4:6 6:2 6:4 0:6 8:6

Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) – Matthew Ebden (Australia) 7:6(0) 6:3 6:4

Wyniki środowych meczów drugiej rundy kobiet:

Marta Kostiuk (Ukraina) – Olivia Rogowska (Australia) 6:3 7:5

Katerina Bondarenko (Ukraina) – Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 15) 6:2 6:3

Elina Switolina (Ukraina, 4) – Katerina Siniakova (Czechy) 4:6 6:2 6:1

Denisa Allertova (Czechy) – Shuai Zhang (Chiny) 6:4 7:6(5)

Luksika Kumkhum (Tajlandia) – Belinda Bencic (Szwajcaria) 6:1 6:3

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 19) – Kirsten Flipkens (Belgia) 6:4 0:6 6:2

Petra Martić (Chorwacja) – Irina Begu (Rumunia) 6:4 7:6(3)

Caroline Wozniacki (Dania, 2) – Jana Fett (Chorwacja) 3:6 6:2 7:5

Magda Linette (Polska) – Daria Kasatkina (Rosja, 22) 7:6(4) 6:2

Jelena Ostapenko (Łotwa, 7) – Ying-Ying Duan (Chiny) 6:3 3:6 6:4

Kiki Bertens (Holandia, 30) – Nicole Gibbs (USA) 7:6(3) 6:0

Kaia Kanepi (Estonia) – Monica Puig (Portoryko) 6:4 6:3

Anett Kontaveit (Estonia, 32) – Mona Barthel (Niemcy) 6:3 4:6 6:3

Alize Cornet (Francja) – Julia Goerges (Niemcy, 12) 6:4 6:3

Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Timea Babos (Węgry) 6:4 2:6 6:2

Elise Mertens (Belgia) – Daria Gavrilova (Australia, 23) 7:5 6:3

Więcej o: