ATP World Tour Finals w Londynie. Imponujący start Kubota i Melo

13.11.2017 21:53
Marcelo Melo i Łukasz Kubot

Marcelo Melo i Łukasz Kubot (KIRSTY WIGGLESWORTH/AP)

Najlepsza para świata wygrała pierwszy mecz turnieju ATP World Tour Finals pokonując Ivana Dodiga i Marcela Granollersa 7:6 (7-2), 6:4.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo na początku listopada wygrali swój szósty turniej w tym sezonie. Polsko-brazylijski duet zdobył tytuł Rolex Paris Masters, pokonując w finale właśnie Granollersa i Dodiga 7:6(3) 3:6 10:6.

Rewanż rywalom się nie udał, choć w pierwszym secie byli blisko zwycięstwa. Przy stanie 4:3 Dodig szansę na remis zaprzepaścił popełnił prosty błąd trafiając wolejem w siatkę i utrzymał w grze polsko-brazylijski duet.

W drugim secie Kubot i Melo prowadzili już 4:1, ale zamiast gładko wygrać, na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki. Rywale zdołali doprowadzić do remisu jednak na więcej już nie było ich stać.

W środę Kubot i Melo zagrają z Soaresem i Murrayem. Zwycięstwo zapewni im awans do półfinału.

Komentarze (8)
ATP World Tour Finals w Londynie. Imponujący start Kubota i Melo
Zaloguj się
 • eses2

  Oceniono 6 razy 6

  I to jest sportowe wydarzenie na czołówke gazety - nie jakiś trening kopaczy....
  Brawo Łukasz!

 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  ''CZAPKI Z GŁÓW '' wielkie gratulacie ! Łukasz byłeś niesamowity w tym sezonie i nie zmienię zdania nawet jeśli nie wygracie tego turnieju .

 • zenekciec

  Oceniono 1 raz 1

  Sznurowadla mu nie przeszkadzaly jak Pisi .

 • Donata Cieślik

  0

  Strasznie po macoszemu traktujecie tenis... Polak i Brazylijczyk już są po wygranym meczu z braćmi Bryan

 • halfl-itra

  0

  W środę to oni zagrają z Bryanami.

 • halfl-itra

  Oceniono 1 raz -1

  Chciałem jeszcze powiedzieć panom redaktorom, że z turnieju wycofał się Nadal. Napiszecie o tym jeszcze dzisiaj czy dopiero jutro?

 • helwiusz

  Oceniono 1 raz -1

  'Kubot potwierdził, ze jest najlepszy", 'Kubot wygrał", "Kubot zdobył to czy tamto", tak wygladają wszystkie zajawki na głównej dotyczące wystepów pary Kubot-Melo. Konsekwentnie ignoruje się w nich istnienie partnera Łukasza, tak jakby wystepował on w singlu albo jakby Melo był jakimś zapchajdziurą w tandemie, w Którym rządzi nasz. A przecież wystartczy trochę popatrzeć na ich mecze czy poczytać o wynikach osiąganych w deblu z innymi partnerami, żeby zobaczyć, że Melo jest co najmniej równorzędnym członkiem zespołu.

  I potem "Gazeta" narzeka na panoszący się w Polsce szowinizm...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX