Zbigniew Boniek zagrał pokazowy mecz w nowej dyscyplinie sportu

07.11.2017 15:09
I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Padlu

I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Padlu (materiały prasowe)

W ostatni weekend w Warszawie odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Padlu. Będący odmianą tenisa Padel to w tej chwili najbardziej dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu w Europie, także w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników.

Obecnie Padel uprawia kilkaset osób, ale powstała niedawno Polska Federacja Padla liczy na szybki rozwój dyscypliny, tak aby stał się tak popularny jak w Hiszpanii czy Szwecji. Na Półwyspie Iberyjskim Padla uprawia 4 miliony osób i jest to drugi pod względem popularności sport po piłce nożnej.

I Mistrzostwa Polski które były jednocześnie inauguracją nowej profesjonalnej hali do Padla przyciągnęły blisko 100 zawodników nie tylko z Polski, ale także Szwecji, Litwy i Hiszpanii. W trakcie Turnieju mecz pokazowy zagrali będący pasjonatem Padla Zbigniew Boniek w parze z Tomaszem Sokołowskim przeciwko świeżo upieczonym Mistrzyniom Polski Aleksandrze Rosolskiej i Karolinie Klim. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wręczał także nagrody zwycięzcom turnieju.

Mistrzostwom towarzyszyła prezentacja świeżo powstałej Reprezentacji Polski w Padlu. Gwiazdą reprezentacji jest wybitny tenisista Mariusz Fyrstenberg, który kilka miesięcy temu zakończył karierę tenisową, ale zamierza reprezentować Polskę właśnie w Padlu.

W dniach 13-18 listopada Reprezentacja Polski wystąpi na Mistrzostwach Europy które odbędą się w Portugalskim Estoril. Niestety występ Mariusza Fyrstenberga stoi pod znakiem zapytania z powodu kontuzji.

Polska drużyna jedzie do Portugalii przede wszystkim po naukę, faworytami imprezy są zawodnicy z Hiszpanii, Portugalii czy Włoch - a więc krajów gdzie Padel ma najdłuższą tradycję i cieszy się największą popularnością.

Więcej informacji o Padlu na Facebook'u Polskiej Federacji Padla.

Komentarze (6)
Zbigniew Boniek zagrał pokazowy mecz w nowej dyscyplinie sportu
Zaloguj się
 • halfl-itra

  0

  Popularny ten Szpadel, bo każdy może wziąć taką łopatkę i uderzać, tak jak niewiele potrzeba żeby nauczyć się kopać grządkę. Sztuka operowania rakietą tenisową wymaga wiele czasu i wysiłku.

 • trudnyrynek

  0

  jak sie nazywa to samo co Padel tylko zawodnicy maja w dloniach sztachety ?

 • dar61

  0

  '...reprezentować Polskę właśnie w Padlu/ o Padlu....'
  To jakieś miasto, tenże Padel?
  >>> ...w padlu.
  Już widzę oczami entuzjasty różne mistrzostwa padla w pudle, w Padlu.
  To już skłosz nie wystarcza? Producenci szkła naciskają?
  Boule, ole!

  Spore brzuszysko, panie prezesie pezetpeenowy, muszę powiedzieć, cytując słynnny przerywnik zdań prezesowy.

  ***
  '...mecz pokazowy zagrali będący pasjonatem Padla Zbigniew Boniek w parze z...'
  >>> ZAGRAŁ [...] padla...
  Polska języka trudna języka?

 • zmeczony22

  Oceniono 4 razy 0

  zapytajcie się Ryżego jaką miał xywkę w Widzewie i czemu inni piłkarze nie chcieli z nim trenować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX