Tenis. Novak Djoković otwiera nietypową restaurację. "Chcę wyżywić całą Serbię"

10.10.2017 16:06

ANDREJ ISAKOVIC/AP

Novak Djoković otwiera w Serbii nietypową restaurację. Utytułowany tenisista chce wesprzeć najbardziej potrzebujących rodaków, którzy w jego lokalu będą mogli zjeść za darmo.

W tym momencie Djoković jest właścicielem dwóch restauracji. Przed ośmioma laty otworzył lokal w Belgradzie, a rok temu działalność rozpoczął jego wegański bar w Monte Carlo. Jego trzecie bistro będzie jednak zupełnie inne. Serbski tenisista chce bowiem w nim serwować darmowe posiłki dla najbiedniejszych rodaków.

- Pieniądze nie są dla mnie problemem. Zarobiłem wystarczająco dużo, by wyżywić całą Serbię. Myślę, że moi rodacy zasługują na to za wsparcie, jakie mi dają - przekazał Djoković, który na samych kortach (nie licząc kontraktów reklamowych) przez całą swoją karierę zarobił już ponad 100 mln euro.

Jego nowy lokal ma działać na zasadzie organizacji charytatywnej i wspierać najbardziej potrzebujących. Ale jeszcze do końca nie wiadomo, jakie Serb przyjmie kryteria dotyczące wydawania darmowych posiłków.

- Ze względu na moją rodzinę zawsze kochałem jedzenie. Będąc sportowcem, było to dla mnie czymś więcej - paliwem, które decydowało o tym, jak gram, jak się czuję. Uważam, że wiele moich sukcesów zawdzięczam diecie. Jedzenie to moja pasja, która mnie zmieniła. Chciałem się tym podzielić ze światem - dodał Djoković.

30-letni tenisista na razie odpoczywa po urazie łokcia, jakiego nabawił się podczas Wimbledonu. Na kort ma wrócić na początku przyszłego roku.

Tenisistki w bikini. Potrafisz je rozpoznać? [QUIZ]
1/12Zaczynamy i tak stosunkowo prostym kadrem. Kto jest na zdjęciu?
Komentarze (7)
Tenis. Novak Djoković otwiera nietypową restaurację. "Chcę wyżywić całą Serbię"
Zaloguj się
 • sob_mar

  Oceniono 1 raz 1

  Djoković to jest przykład dla innych sportowców za dystans do siebie, za postawę na boisku (w tym przypadku korcie) i poza nim. Już wielokrotnie wcześniej udowadniał jakim pozytywnym jest człowiekiem (zachowanie wobec rywali, wobec obsługi kortów, kibiców itp.), a teraz tylko to potwierdza. Oby nie zmienił tej postawy do końca życia.

 • 4jaco

  Oceniono 1 raz 1

  ". Ale jeszcze do końca nie wiadomo, jakie Serb przyjmie kryteria dotyczące wydawania darmowych posiłków." Skoro jest w stanie wyżywic całą Serbię,to chyba żadnych kryteriów nie będzie,kto przyjdzie,to zje!

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko jest OK I pieknie tylko jedzenie ma byc normalne Z glutenem,,

  Pamietaj o tym novak

 • bonenecklace

  Oceniono 1 raz 1

  Jako tenisiście mu nie kibicowałem, ale jako człowiek jest naprawdę spoko gościem. Szacun, szczególnie biorąc pod uwagę coraz większe skomercjalizowanie światowego sportu.

 • mgr.nauk

  0

  A ja myślałem, że to Radwańska chce wyżywić Polskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX