Tenis. WTA w Hongkongu. Radwańska pewnie wygrywa pierwszy mecz

10.10.2017 10:24
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (JASON DECROW/AP)

Agnieszka Radwańska bardzo udanie rozpoczęła swój udział w ostatnim turnieju w tym sezonie. W swoim debiucie w Honkongu turniejowa czwórka pewnie pokonała Ling Zhang (6-1, 6-2).

Przewagę Radwańskiej nad Ling Zhang było widać od samego początku spotkania. Polka dominowała w każdym elemencie gry, z minuty na minutę zyskując coraz większą przewagę. Krakowianka w pierwszym secie dwukrotnie przełamywała rywalkę, a od stanu 1:1 wygrała pięć gemów z rzędu i zakończyła pierwszą partię w niecałe pół godziny.

W drugim, trwającym 42 minuty secie reprezentantka gospodarzy zdołała urwać Polce dwa gemy. W całym spotkaniu Ling Zhang nie potrafiła jednak na dłużej przejąć kontroli nad grą, co pokazuje liczba wygranych akcji w całym meczu. Radwańska była lepsza w aż 57 z 90 pojedynków.

W II rundzie turnieju Agnieszka Radwańska zmierzy się z Samanthą Stosur, z którą do tej pory spotykała się czterokrotnie (bilans 3:1 na korzyść Polki). Stosur w swoim pierwszym meczu w Hongkongu pokonała Tajwankę Ya-Hsuan Lee 6:3, 4:6, 6:1.

Agnieszka Radwańska - Ling Zhang (Hongkong) 6:1, 6:2