Tenis. Kolejne imponujące zwycięstwo Magdy Linette

Najpierw Agnieszka Radwańska, później Magda Linette. Druga nasza reprezentantka zameldowała się w trzeciej rundzie turnieju WTA Premier 5 w chińskim Wuhan po bardzo pewnym zwycięstwie 6:1 6:2 z wyżej notowaną Czeszką Kateriną Siniakową.

Mecz 83. w rankingu Magdy Linette z 47. Kateriną Siniakową był spektaklem jednej tenisistki. Polka w pełni kontrolowała przebieg spotkania, a jej zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone. W obu setach wystarczyły jej po dwa przełamania, aby po godzinie i siedemnastu minutach gry triumfować 6:1 6:2 i awansować do trzeciej rundy.

Wtorkowe zwycięstwo najprawdopodobniej pozwoli Linette powrócić do czołowej 70 rankingu WTA. Jej kolejną rywalką będzie Łesia Curenko lub liderka światowego rankingu, Garbine Muguruza. Pojedynek Ukrainki i Hiszpanki jest zaplanowany na godzinę 15:00.

Wcześniej do trzeciej rundy turnieju w Wuhan awansowała Agnieszka Radwańska. Krakowianka pokonała Niemkę Julię Goerges 7:5 7:5 i o ćwierćfinał zawalczy z Australijką Ashleigh Barty. Więcej o tym meczu TUTAJ.

Obie nasze reprezentantki swoje kolejne mecze rozegrają w środę.