US Open. Pewne zwycięstwa faworytów. Poznaliśmy pary czwartej rundy

Rafael Nadal tylko w pierwszym secie miał problemy z Argentyńczykiem Leonardo Mayerem, ale w kolejnych partiach Hiszpan był górą. Po niemrawym początku turnieju pewne zwycięstwo odniósł też Roger Federer, który w trzech setach pokonał równie doświadczonego Feliciano Lopeza.

Przeciwnikiem Nadala w trzeciej rundzie był Leonardo Mayer, który załapał się do turnieju głównego jako tzw. szczęśliwy przegrany i już w pierwszej rundzie sprawił niespodziankę eliminując rozstawionego z numerem 26 Richarda Gasqueta.

Skazywany na porażkę Mayer bardzo dobrze rozpoczął spotkanie na Arthur Ashe Stadium. Serwował pewnie i nie raz zaskoczył jednoręcznym backhandem bardziej utytułowanego rywala. W pierwszym secie do przełamań nie doszło, a w tie-breaku wyraźnie dominował Argentyńczyk, który wygrał do 3 i wyszedł na prowadzenie w meczu.

Z biegiem czasu to faworyt zaczął jednak dominować. Ostatecznie lider światowego rankingu wygrał trzy kolejne sety, odpowiednio do 3, 1 i 4 i po raz dziewiąty w karierze awansował do czwartej rundy US Open. Zmierzy się w niej z Ukraińcem Aleksandrem Dołgopołowem.

Pierwsze pewne zwycięstwo w turnieju odniósł też Roger Federer. Szwajcar po triumfach w Australian Open i Wimbledonie przyjechał do Nowego Jorku po trzeci tegoroczny puchar wielkoszlemowy, ale w dwóch pierwszych rundach zaskakująco się męczył. Zarówno w meczu z 19-letnim Francesem Tiafoe, jak i doświadczonym Michaiłem Jużnym potrzebował aż pięciu setów, by awansować.

W trzecim występie „Król Roger” nie miał jednak najmniejszych problemów. Hiszpan Feliciano Lopez nie zdołał wygrać nawet jednej partii, przez co faworyt pewnie awansował do dalszej fazy turnieju. Po zwycięstwie 6:3 6:3 7:5 Federera czeka teraz starcie z Niemcem Philippem Kohlschreiberem.

Poznaliśmy już wszystkie pary czwartej rundy US Open. Wyglądają one następująco:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Aleksandr Dołgopołow (Ukraina)

David Goffin (Belgia, 9) – Andriej Rubłow (Rosja)