Tenis. Dramat Wiktorii Azarenki. Zawodniczka walczy o dziecko

11.08.2017 17:43

VINCENT THIAN/AP

Najlepsza białoruska tenisistka, Wiktoria Azarenka, nie wystąpi w turniejach poprzedzających US Open, a możliwe, że opuści także Nowy Jork. Dwukrotną triumfatorkę Australian Open czeka walka o prawo do opieki nad niedawno narodzonym synem.

W grudniu ubiegłego roku Azarenka i jej partner, Billy McKeague, zostali rodzicami. Pół roku później rozeszli się, a mężczyzna stwierdził, że matka bezprawnie odbierała mu dziecko podczas turniejów, kiedy według niego powinno ono przebywać z nim w Los Angeles.

Azarenka musi teraz wziąć sprawy w swoje ręce. Poprosiła już o pomoc znanego adwokata, Zeeva Valnera, który przygotował odwołanie i sprawił, że rozprawa sądowa odbędzie się w ojczyźnie tenisistki. Oznacza to, była liderka światowego rankingu nie wystąpi w turniejach poprzedzających wielkoszlemowy US Open. Możliwe, że nie poleci również do Nowego Jorku.

Rodzina zawodniczki nie komentuje sprawy. Światowe media spekulują, że 28-latka wniesie pozew o odszkodowanie z tytułu strat za rezygnację z występów w turniejach. 

Gol bez dotknięcia piłki w Pucharze Estonii

Komentarze (20)
Tenis. Dramat Wiktorii Azarenki. Zawodniczka walczy o dziecko
Zaloguj się
 • janadamf

  Oceniono 9 razy 7

  Dramat to tu jest ale chyba ojca.

 • westlondon

  Oceniono 8 razy 4

  To jest k...a dramat?
  Ze dwoje doroslych nie moze sie dogadac?
  Dramat to jest prosze p "dziennikarza" jak na przyklad dziecko umiera bo nie znalazl sie organ do przeszczepu albo dziecko umiera po ciezkiej chorobie.
  To o czym ten "artykul" to debilizm dwojga doroslych ktorym slawa/kasa odpier.....a

 • edo1404

  Oceniono 4 razy 2

  Mężczyzna w życiu w przeciwieństwie do kobiety, potrzebuje prawdy. Kobiecie nie jest ona potrzebna. Jest jednak wyjątek. W sprawie kobiet mężczyźni sami się oszukują. Dopiero liczne i bolesne doświadczenia sprawiają, że uprzytamniają sobie, iż to nie ma sensu i trzeba wreszcie rzucić tę prawdę sobie w oczy.Jak który to ujmie, zależy od poziomu, wykształcenia, ogłady. Mój znajomy dobitnie kiedyś stwierdził, wcale nie będąc w silnych emocjach, że kobiety to h--e.

 • smudzislaw

  Oceniono 12 razy 2

  Co za problem. Niech przetną dziecko na pół i każdy dostanie po równo.

 • stach_79

  Oceniono 3 razy 1

  Szkoda babki... naiwna jeszcze jedna

 • student_zebrak

  Oceniono 4 razy 0

  sucz nie potrafi dogadac sie z facetem? phliiiz...
  ile czasu dziennie poswieca dziecku?

 • horchess

  Oceniono 2 razy 0

  Co to za tytuł? Jakby dziecko było chore i walczyło o życie, to byłby dramat. A tu wiadomo - przecież na Białorusi tak jak i w Polsce, żaden sąd nie odda dziecka ojcu, chyba, że matka jest wariatką. To są po prostu zwykłe kłopoty Azarenki, a nie żaden dramat.

 • hipis3308

  Oceniono 2 razy 0

  Pewnie tak jak u nas Ziobro,na Białorusi będzie Łukaszenka osądzał.

 • maksimum

  Oceniono 4 razy 0

  Jesli dziecko urodzilo sie w USA i ojciec jest Amerykaninem,to w jaki sposob oni przeniosa proces na Bialorus???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX