WTA Toronto. Agnieszka Radwańska bezradna w meczu z Caroline Wozniacki

DW
10.08.2017 21:18
A A A

NATHAN DENETTE/AP

Agnieszka Radwańska (10. WTA) przegrała z Caroline Wozniacki (6. WTA) 3:6, 1:6 i odpadła z turnieju WTA Toronto w 1/8 finału.

Reprezentantka Danii nie pozostawiła złudzeń, kto rządził na korcie w czwartkowym meczu. I chociaż początek spotkania należał do Agnieszki Radwańskiej - przełamała Wozniacki już w trzecim gemie, to z każdą kolejną piłką przewaga rywalki rosła.

W pierwszym secie tenisistka z Krakowa wygrała tylko trzy gemy. Dziesiąta zawodniczka rankingu WTA nie potrafiła przeciwstawić się agresywnie i ofensywnie grającej rywalce.

W drugim secie było jeszcze gorzej. Niewiele brakowało, a drugą partię Polka kończyła bez wygrania gema. Udało się, ale wynik 6:1 dla Wozniacki mówi wszystko o grze Polki w czwartkowym meczu.

Caroline Wozniacki awansowała do ćwierćfinału Rogers Cup, w którym zmierzy się z Karoliną Pliskovą, aktualną liderką rankingu WTA.