Tenis. Czwarty w sezonie triumf Łukasza Kubota. Polak najlepszy w Halle

Kolejny świetny występ zaliczył Łukasz Kubot. 35-latek w parze z Marcelo Melo wygrali turniej ATP 500 w Halle, pokonując w finale po zaciętym boju braci Alexandra i Mishę Zverevów 5:7 6:3 10:8. Polsko-brazylijski duet jest w tym sezonie niepokonany na trawie.

Niedzielne spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Pierwsze przełamanie nastąpiło na korzyść Zverevów przy stanie 5:5. Bracia po raz pierwszy w secie wyszli na prowadzenie, a w kolejnym gemie nie oddali rywalom żadnego punktu i zakończyli pierwszą partię wynikiem 7:5.

Drugiego seta również od serwisu zaczęli Kubot z Melo, jednak tym razem musieli być dużo bardziej ostrożni. Przy stanie 2:1 dopięli swego – przełamali Niemców i do końca utrzymali prowadzenie, bardzo pewnie wygrywając 6:3.

Super tie-break był prawdziwą wojną nerwów – aż do stanu 6:6 żaden zawodnik nie przegrał swojego serwisu. Jako pierwsi mini-breaka zyskali Kubot z Melo i to wystarczyło, aby odnieść zwycięstwo. Faworyci zakończyli seta wynikiem 10:8, a niebawem cieszyli się z kolejnego pucharu w tym sezonie.

Kubot i Melo każdym kolejnym występem rosną na faworytów zbliżającego się Wimbledonu. Po zeszłotygodniowym triumfie w ‘s-Hertogenbosh, przyszedł czas na Halle, dzięki czemu ich bilans na trawie wynosi w tej chwili 8:0.

Tytuł w Westfalii jest czwartym sukcesem polsko-brazylijskiej pary w tym sezonie. Przed sezonem trawiastym byli najlepsi na ziemnej nawierzchni w Madrycie oraz na twardych kortach w Miami. Zajmują także pierwsze miejsce w rankingu ATP Race to London, który wyłoni osiem najlepszych par do występu w kończącym sezon turnieju ATP Word Tour Finals.