Sport.pl

Jerzy Janowicz pokonał 12. rakietę świata. Niespodzianka w starciu z Dimitrowem

Jerzy Janowicz pokonał w 2. rundzie turnieju ATP na trawiastych kortach w Stuttgarcie plasującego się na 12. miejscu w światowym rankingu Grigora Dimitrowa. Polak wygrał z Bułgarem w dwóch setach - 7:6, 6:3.

Serwis okazał się kluczowy w czwartkowej rywalizacji. Przez cały mecz doszło tylko do jednego przełamania, w drugim secie na przy stanie 4:3 dla Janowicza Dimitrow nie utrzymał swojego podania.

- To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo. Muszę jeszcze mocniej walczyć o kolejne. Wcześniej miałem problemy z kontuzjami, przez to nie mogłem grać na swoim poziomie. Ale teraz wracam do gry  - powiedział po meczu Janowicz. Na pytanie o świetną grę przy swoim serwisie, odpowiedział jedynie z uśmiechem na twarzy: - młotek, po prostu młotek.

Dzięki wygranej z Bułgarem Janowicz awansuje w rankingu ATP o kilkanaście pozycji. Przed turniejem w Stuttgarcie sklasyfikowany był na 155. miejscu.

W ćwierćfinale rywalem tenisisty z Łodzi będzie Benoit Paire.

Więcej o:
Komentarze (36)
Jerzy Janowicz pokonał 12. rakietę świata. Niespodzianka w starciu z Dimitrowem
Zaloguj się
 • komentatorroku

  Oceniono 8 razy 4

  I znowu się zaczyna...mądrzy cieszą się ze zwycięstwa JEDYNEGO w tej chwili polskiego singlisty, a głupi jak to głupi sami widzicie....Heja Jurek !

 • ivergon

  Oceniono 8 razy 4

  jak się ma młotek to trzeba go używać ;] gdzie hejterzy, co on tam sobie gada czy krzyczy to nie ma znaczenia, ważne by stał się regularny w grze

 • swinton

  Oceniono 8 razy 2

  Warto obalic butelke czy dwie.

 • michall94

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo, ale to jeszcze nie to. W pierwszym secie Janowicz kompletnie nic nie grał. Pierwszy punkt przy serwisie rywala zdobył przy stanie 5-5 (do tego stanu bilans wyglądał 0-20). Kolejne dwa dorzucił w tie breaku, dzięki czemu go wygrał. Przy swoim serwisie wyglądało to dobrze, ale tylko jeśli rywal nie trafił returnu. Każdy wystarczająco głęboki return kończył się punktem Bułgara. Drugi set już dużo lepszy, widać było wolę walki. Nawet biegać do piłek zaczął Janowicz. Trochę zaczął siadać serwis przez co w jednym z gemów JJ musiał bronic dwóch breakpointów. Ósmy gem w którym nastąpiło przełamanie to trochę taki splot szczęśliwych wydarzeń, ale trzeba przyznać, że Janowicz zachował zimną głowę. Co do Dimitrowa to zagrał on bardzo solidny mecz. W pierwszym secie miał chyba jakieś problemy z obuwiem, przez co kilka razy niebezpiecznie się poślizgnął. Jednak nie miało to raczej wpływu na jego grę. Wykorzystywał każdą okazję do ataku. Serwis bardzo dobry, asów więcej niż JJ. Gdyby liczyć małe punkty z pewnością wygrałby ten mecz. Jednak w kluczowych momentach zabrakło pewności i cierpliwości co Janowicz w 100% wykorzystał. Z Benoit Pairem Janowicz będzie faworytem co niekoniecznie jest dobrą informacją. Powodzenia!

 • lobuz5

  Oceniono 3 razy 1

  Może on jeszcze coś osiągnie? Może ale początkowej sympatii wielu kibiców już nigdy.

 • popis_musi_odejsc

  Oceniono 3 razy 1

  Jurek,
  Wielcy tenisa z wielkim uznaniem mówili kiedyś o tobie.
  Pokaz im, ze byłeś tego wart.

 • halfl-itra

  Oceniono 1 raz 1

  To u niego rzadkie, Jureczek zachował się jak mężczyzna. Wpływ Dymitrowa?

 • clevland

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedy kolejny mecz?

  Można gadać na Janowicza, ale ma swoje problemy, kontuzje, zniżki formy.
  Jest charakterny i być może gdyby nie był nie byłby tak wysoko.
  Szczególnie że w naszym kraju dojście tak wysoko kosztuje majątek rodzinę sportowca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX