Roland Garros. Jerzy Janowicz pożegnał się z turniejem

Polski tenisista przegrał w 1. rundzie rozgrywanego w Paryżu wielkoszlemowego turnieju Roland Garros z Japończykiem Taro Danielem 4:6, 4:6,4:6

Dwa pierwsze sety miały identyczny przebieg - w trzecich gemach obu partii Daniel przełamywał Janowicza. W pierwszym secie dokładniejszy i szybciej poruszający się po korcie Japończyk spokojnie dowiózł przewagę. W drugim Janowicz zdołał odrobić stratę własnego podania - to był jedyny gem przegrany przez Japończyka przy swoim serwisie - ale natychmiast w kolejnym gemie znów został przełamany.

W trzeciej partii decydujące przełamanie miało miejsce trochę później, bo w gemie siódmym. Potem Japończyk już tylko pilnował własnego serwisu i w trzech setach zakończył pojedynek udanie rewanżując się Polakowi za porażkę w turnieju w Hamburgu.

Janowicz zbyt często się mylił - w całym meczu miał aż 32 niewymuszone błędy, przy zaledwie ośmiu rywala. Zaserwował wprawdzie 13 asów, ale w elemencie, który tradycyjnie jest bronią łodzianina, rywal niewiele mu ustępował. Wystrzelał osiem asów, miał też skuteczniejsze pierwsze podanie i wygrał więcej piłek przy swoim serwisie niż Janowicz.

Janowicz żegna się z Paryżem. W turnieju singlistek grają Agnieszka Radwańska i Magda Linette, które swoje mecze rozegrają w poniedziałek.