Novak Djokovic zarobił miliony za zwycięstwo w Wimbledonie. Roger Federer zgarnął o połowę mniej

Po zaciętym meczu z Rogerem Federem, Novak Djokovic, po raz drugi z rzędu i piąty w karierze, zatriumfował w wielkoszlemowym Wimbledonie. Za zwycięstwo w ostatnim decydującym spotkaniu na konto Serba wpłynęło ponad 2,6 miliona euro. Hojnie nagradzani byli zresztą uczestniczy wszystkich rund londyńskiego turnieju.

W niedzielę Novak Djoković mógł cieszyć się ze zwycięstwa w Wimbledonie. W kosmicznym finale Serb pokonał Rogera Federera 7:6 (5), 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3). Lider rankingu ATP sięgnął po trofeum po raz drugi z rzędu i piąty w karierze.

Wimbledon. Novak Djokovic zarobił 2,6 miliona euro za wygrany finał. Roger Federer zgarnął o połowę mniej

Za samo zwycięstwo w decydującym meczu Djoković otrzyma 2,6 miliona euro. Dla drugiego finalisty przewidziano nagrodę w wysokości 1,310 mln. To oczywiście tylko część kwot, na jakie mogą liczyć zawodnicy rywalizujący w Wimbledonie. Za udział w kolejnych rundach organizatorzy wypłacają tenisistom po kilkaset tysięcy euro - w przypadku półfinału są to 653 tys., ćwierćfinału - 326 tys., 1/8 - 195 tys. euro. Gra w I rundzie to premia w wysokości 50 tys. euro, w II - 80 tys., a w III - 123 tys.

Pula nagród w 133. edycji Wimbledonu zamknęła się w kwocie 42 milionów euro, czyli o 11 procent większej niż przed rokiem.