Sport.pl

Wimbledon. Kubot jak Federer. W tej statystyce idą łeb w łeb

Zwycięstwo w turnieju wimbledońskim było dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo piątym tegorocznym triumfem. Tylko Roger Federer może poszczycić się takim dorobkiem.

Kubot i Melo rozgrywają niesamowity sezon. Wygrali turnieje w Miami, Madrycie, s’Hertogenbosch, Halle i na Wimbledonie. W sumie pięć razy byli najlepsi w zawodach, w których startowali. Ze wszystkich tenisistów na świecie takim dorobkiem może poszczycić się jedynie Federer, który również wygrał pięć turniejów, tyle że w grze pojedynczej: Australian Open, Indian Wells, Miami, Halle i Wimbledon.

Polak i Brazylijczyk mogli mieć na koncie nawet sześć triumfów, ale w marcu przegrali  finał w Indian Wells. Szwajcar jest w tym roku niepokonany.

Więcej o:
Komentarze (9)
Wimbledon. Kubot jak Federer. W tej statystyce idą łeb w łeb
Zaloguj się
 • Krzysztof Antolak

  Oceniono 3 razy 3

  Roger Federer przegrał w czerwcu z Tommym Haasem w ATP w Stuttgarcie. To odnośnie zdania w artykule: "Szwajcar jest w tym roku niepokonany". Czemu czytelnicy muszą robić wam korektę?

 • Robert Aniola

  Oceniono 1 raz 1

  z choinki się urwałeś..skoro twierdzisz, że nie ma rankingu deblistów. To na jakiej podstawie brali by udział w turniejach ??!

 • potp

  Oceniono 3 razy -1

  Ciekawe, czy gdyby Kubot był singlistą byłby w pierwszej dziesiątce ATP? Dlaczego nie ma żadnej listy rankingowej deblistów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX