Wimbledon. Co za powrót! Kubot i Melo w ćwierćfinale

Rozstawieni z czwórką Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali po pasjonującym, trwającym prawie trzy i pół godziny meczu rumuńsko-pakistańską parę Florin Mergea - Aisam Ul Haq Qureshi 3:2 (6:7, 4:6, 6:1, 6:4, 6:2) i awansowali do ćwierćfinału Wimbledonu.

Kubot z Melo są jednymi z faworytów Wimbleodnu. Polsko-brazylijska para jest pierwsza w rankingu deblistów, grając razem zwyciężyła w czterech turniejach w tym sezonie, ale mecz o ćwierćfinał zaczęła słabo.

Pierwszy set trwał blisko godzinę i skończył się po tiebreaku zwycięstwem rywali. Drugi set też dla rumuńsko-pakistańskiej pary, ale potem Kubot z Melo złapali rytm. Trzeciego seta wygrali 6:1 w niecałe pół godziny, w czwartej partii było 6:4 dla nich, w decydującym piątym secie dopełnili formalności zwyciężając 6:2.

W ćwierćfinale polsko-brazylijska para zagra ze zwycięzcami wieczornego meczu Daniell/Demoliner - K.Skupski/N. Skupski.