Bolesna lekcja tenisa. Iga Świątek odpadła z Rolanda Garrosa

Iga Świątek przegrała w czwartej rundzie Rolanda Garrosa z ubiegłoroczną mistrzynią, Simoną Halep, 1:6, 0:6. Cały mecz trwał zaledwie 45 minut, a była liderka rankingu WTA była lepsza od Polki w każdym elemencie.

Zaledwie 45 minut potrzebowała Simona Halep, aby wyeliminować Igę Świątek z tegorocznego Rolanda Garrosa. W czwartej rundzie pokonała Polkę 1:6, 0:6, dając 18-latce bolesną lekcję gry w tenisa. Rumunka była lepsza w każdym elemencie, pewnie wykorzystując błędy polskiej tenisistki. Iga z kolei nie potrafiła wejść w mecz, jak to zrobiła po pierwszej partii pojedynku z Moniką Puig.

Świątek zaczęła mecz bardzo nerwowo, co natychmiast wykorzystywała rozstawiona w turnieju z nr trzecim Halep. Rumunka w pierwszym secie popełniła zaledwie trzy niewymuszone błędy, przy dwunastu popełnionych przez Polkę. W końcówce partii wydawało się, że polska tenisistka opanowała emocje, gdy udało jej się w świetnym stylu wygrać jednego gema.

Drugi set jednak rozwiał wszelkie nadzieje. Halep grała niemal perfekcyjnie, Świątek próbowała grać agresywnie, jednak Rumunka bardzo szybko kończyła kolejne wymiany. Wygrała seta bez straty gema. W ćwierćfinale zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Amandy Anisimowej z Alioną Bolsovą.