Bolesna lekcja tenisa. Iga 安i徠ek odpad豉 z Rolanda Garrosa

Iga 安i徠ek przegra豉 w czwartej rundzie Rolanda Garrosa z ubieg這roczn mistrzyni, Simon Halep, 1:6, 0:6. Ca造 mecz trwa zaledwie 45 minut, a by豉 liderka rankingu WTA by豉 lepsza od Polki w ka盥ym elemencie.

Zaledwie 45 minut potrzebowa豉 Simona Halep, aby wyeliminowa Ig 安i徠ek z tegorocznego Rolanda Garrosa. W czwartej rundzie pokona豉 Polk 1:6, 0:6, daj帷 18-latce bolesn lekcj gry w tenisa. Rumunka by豉 lepsza w ka盥ym elemencie, pewnie wykorzystuj帷 b喚dy polskiej tenisistki. Iga z kolei nie potrafi豉 wej嗆 w mecz, jak to zrobi豉 po pierwszej partii pojedynku z Monik Puig.

安i徠ek zacz窸a mecz bardzo nerwowo, co natychmiast wykorzystywa豉 rozstawiona w turnieju z nr trzecim Halep. Rumunka w pierwszym secie pope軟i豉 zaledwie trzy niewymuszone b喚dy, przy dwunastu pope軟ionych przez Polk. W ko鎍闚ce partii wydawa這 si, 瞠 polska tenisistka opanowa豉 emocje, gdy uda這 jej si w 鈍ietnym stylu wygra jednego gema.

Drugi set jednak rozwia wszelkie nadzieje. Halep gra豉 niemal perfekcyjnie, 安i徠ek pr鏏owa豉 gra agresywnie, jednak Rumunka bardzo szybko ko鎍zy豉 kolejne wymiany. Wygra豉 seta bez straty gema. W 獞ier熠inale zmierzy si ze zwyci篹czyni meczu Amandy Anisimowej z Alion Bolsov.

Wi璚ej o:
Komentarze (77)
Zaloguj si
  • eses2

Oceniono 23 razy 19

Gratulacje dla Igi za ca造 turniej - ale duuu穎 jeszcze pracy potrzeba, aby co z tego by這.
    Ci co pluj bezmy郵nie (albo i celowo) na Radwa雟k pewnie b璠a dalej pluli - ale takeij drugiej jak Agnieszak to jeszcze d貪o nie b璠zie.
    Radwa雟ka mia 18 lat i 4 miesi帷e gdy wygra豉 WTA w Sztokholmie a 5 miesi璚y p騧niej by豉 ju w 1/4 Australian Open, tego samego roku by豉 ju w 1/4 Wimbledonu. Jako 19 lataka wygra豉 turniej Eastbourne na trawie.A tenis kobiecy by o wiele silniejszy wtedy ni wtedy - Szarapowa (wygra豉 z ni Aga maj帷 18 lat), obie Williams, Hingis, Clijsters, Stosur, Azarenka i pe軟o innych nazwisk.
    Poza tym Radwa雟ka by陰 chyba bardziej dojrza豉 w wieku 18 lat, to co cz瘰to uwa瘸li鄉y za jej"nieprzyst瘼no嗆" by豉 chyba po prostu skupieniem na grze.
    Iga si dobrze zapowiada - ale jeszcze du穎 pracy. Oby si uda這.

• grot191

Oceniono 13 razy 9

Prof. Halep okaza豉 si bardzo wymagaj帷 nauczycielk a zmie軼i豉 si z lekcj w 45 minutach.

• darektal

Oceniono 7 razy 7

zostawcie Ige w spokoju, to nie tragedia, taki jest sport, talent dobra rzecz ale potrzeba jeszcze ogrania z najlepszymi I doswiadczen z duzych turnieji, I jest dobrze, podziekowania dla Igi za czwarta runde...

• eldorius

Oceniono 4 razy 4

Nie da si ukry,瞠 pora磬a Swi徠ek by豉 瞠nuj帷a i wzbudzi豉 spory niesmak w鈔鏚 tych,kt鏎zy zap豉cili za bilety, aby obejrze mecz tenisa. Nie by這 tenisa!!! :( Debiutancka trema nie wyja郾ia permanentnego stanu paniki w jakim przez 40 minut tkwi豉 Iga 安i徠ek. To jednak nie jest wy陰cznie jej wina. Specjali軼i od przygotowania mentalnego nie spisali si,a s za to sowicie op豉cani. Biedna Iga nie by豉 w stanie serwowa, nie potrafi豉 porusza si po korcie,ani przebi pi趾i na drug stron. To by 瞠nuj帷y parali mentalno-fizyczny. Czy mo積a gra skutecznie z pe軟 pieluch? Iga musi przetrawi ten bezlitosny 這mot i skorzysta z lepszych specjalist闚. Nie ona pierwsza wpad豉 w tak niemoc. B璠zie dobrze,ale trzeba odrobi niekt鏎e lekcje.

• mer-llink

Panno Igo,
    nic to!
    妃ia這 do przodu.
    Du穎 pracy, duzo usmiechu - i bedzie znakomicie.

by potem efektownie spokojnie ko鎍zy. I tak by這, tylko w rol w
    kt鏎ej optymi軼i widzieli Ig wesz豉 agresywna jak nigdy Simona.
    Nic si nie uda這 nie warto robi bolesnej analizy Iga prawdopodobnie
    niewiele z tego meczu pami皻a?! 4 runda i bezp豉tna lekcja od
    zwyci篹czyni RG Iga b璠zie pami皻a. My郵 jednak, 瞠 nawet
    najlepsza praca z motywatorem nie da tego Idze co mo磧iwie
    cz瘰ta gra w silnie obsadzonych turniejach.
    Iga nie mo瞠 polega na mocy w豉snej koncentracji, jej potrzebny
    jest automatyzm gry. Ma niebywa造 talent, zbiera do鈍iadczenie
    przyjd sukcesy. Na razie jest tak nieobliczalna, 瞠 trudno powiedzie
    kiedy wszystko zacznie dobrze dzia豉?!

• pedro.666

Kto z nas ostatnio by w 16 najlepszych na 鈍iecie niech pierwszy rzuca kamieniem (Isia, uspok鎩 si, tak...? ;)

• eurotram

Pierwszy mecz z zawodniczk z Top 10,pierwszy mecz na takim poziomie w turnieju WS... υmot bolesny,ale s康z 瞠 Iga wr鏂i mocniejsza. Jej czas jeszcze nadejdzie.
    Ale si璕am pami璚i wstecz (ponad dwie dekady) i przypomina mi si jeden z istotnych turniej闚 europejskiej cz窷ci kobiecego touru. W tym turnieju albo debiutowa豉 na wysokim poziomie albo gra豉 jeden z pierwszych turniej闚 tej ranki m這dziutka Szwajcareczka; nastolatka poczyna豉 sobie ca趾iem dzielnie ze starszymi rywalkami a wreszcie trafi豉 na jedn z czo這wych zawodniczek (chyba Huber,Pierce czy nawet Graf; powiem szczerze,瞠 dok豉dnie nie pami皻am,ale to by豉 jedna z "mocnych",a turniej kt鏎y z niemieckoj瞛ycznych); 這mot dosta豉 niesamowity (mniej wi璚ej jak Iga teraz),ale wr鏂i豉 mocniejsza i dwa lata z hakiem p騧niej wygra豉... czy kto si domy郵a o kim pisz? Owszem,tamta by豉 m這dsza,ale wtedy dziewczyny szybciej wchodzi造 do touru ;)