Roland Garros. Grigor Dimitrow znowu zawiódł. Porażka w trzeciej rundzie z Fernando Verdasco

Rozstawiony z numerem 4 Grigor Dimitrow odpadł z wielkoszlemowego French Open w trzeciej rundzie. Pogromcą Bułgara został doświadczony Fernando Verdasco, który wygrał 7:6(4), 6:2, 6:4.

To, że Grigor Dimitrow na korcie twardym lub trawiastym a Grigor Dimitrow na mączce to dwie rożne osoby, wie kazdy fan tenisa. Bułgar przegrywał w tym sezonie w pierwszych rundach turniejów w Madrycie i Rzymie, jednak turnieje wielkoszlemowe rządzą się nieco innymi prawami. Jak widać, nie dla niego.

Po ciężkim pięciosetowym boju z Jaredem Donaldsonem w drugiej rundzie French Open, w kolejnym meczu przyszło mu się zmierzyć z Fernando Verdasco. O ile pierwszy set pierwszego piątkowego spotkania na korcie numer 1 był jeszcze wyrównany (Hiszpan wygrał go po tie-breaku), to o dwóch kolejnych nie można tego powiedzieć. Verdasco wypunktował wyżej sklasyfikowanego rywala i zakończył spotkanie w trzech setach - do 6, do 2 i do 4.

Dimitrow nie poprawi swojego najlepszego wyniku na kortach Rolanda Garrosa. W 2013 i 2017 roku takze osiągał w Paryżu trzecia rundę.

Verdasco po raz kolejny pokazał, ze wciąż jest bardzo groźny. Rok temu wyeliminował w pierwszej rundzie Alexandra Zvereva, teraz znalazł sposób na Grigora Dimitrowa. O pierwszy w karierze ćwierćfinał French Open powalczy z Novakiem Djokoviciem. I ponownie nie będzie bez szans.

Fernando Verdasco (Hispzania, 30) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4) 7:6(4), 6:2, 6:4

"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec

•
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!