Magda Linette poza Australian Open! Polka odpadła już w I rundzie

Magda Linette (43. WTA) odpadła z Australian Open już w pierwszej rundzie. Polka przegrała w trzech setach z Holenderką Arantxą Rus (93. WTA) 6:1, 3:6, 4:6.

Mecz Magdy Linette z Arantxą Rus trwał dwie godziny i 16 minut. Polka rozbiła Holenderkę w pierwszym secie 6:1. Zawodniczka z Poznania grała pewnie, spokojnie i popełniała mało niewymuszonych błędów. Wszystko zmieniło się jednak w dwóch kolejnych partiach. Linette zgubiła rytm, popełniała proste błędy, a to podbudowało Rus. Holenderka wygrała drugiego seta do trzech, a trzeciego - decydującego - do czterech.

Magda Linette w całym meczu popełniła aż sześć podwójnych błędów serwisowych, miała 51 błędów i 30 kończących uderzeń. Holenderka też popełniała błędy, ale wygrywała najważniejsze piłki. W efekcie awansowała do II rundy wielkoszlemowego Australian Open.

Życiowym sukcesem Magdy Linette w turniejach wielkoszlemowych jest III runda w Paryżu z 2017 roku. Arantxa Rus w kolejnej rundzie Australian Open zmierzy się z Madison Keys.