Australian Open. Naomi Osaka z triumfem na kortach w Melbourne!

Naomi Osaka zwyciężczynią Australian Open. Japonka w trzech setach pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 7:6(2), 5:7, 6:4. Dla 21-latki jest to drugi triumf w Wielkim Szlemie, po ubiegłorocznej wygranej w US Open.

Od początku spotkania obie tenisistki skutecznie broniły własnego podania, choć więcej trudności z tym miała Japonka. Ostatecznie set kończył się tie-breakiem, w którym znacznie lepiej poradziła sobie Osaka, wygrywając go do dwóch. Petra Kvitova rozpoczęła drugą odsłonę w najlepszy możliwy sposób, utrzymując własny serwis i przełamując rywalkę. Czeszka zaczęła potem obniżać stopniowo swój poziom, z czego natychmiast skorzystała Japonka, wygrywając kolejne 4 gemy i dwukrotnie przełamując przeciwniczkę. Gdy wydawało się, że mecz zmierza ku końcowi, Osaka zmarnowała 3 piłki meczowe przy stanie 5-3, pozwalając Kvitovej wrócić do spotkania. Ostatecznie przegrała następne 3 gemy, a o końcowym wyniku finału Australian Open musiał zdecydować trzeci set.

Japonka w przerwie pomiędzy drugim a trzecim setem uspokoiła nerwy, po czym wróciła do swojej najlepszej gry. Utrzymała własne podanie, przełamała rywalkę wychodząc na pewne prowadzenie. Nie pozwoliła Kvitovej na odrobienie strat, tym samym kończąc ostatnią odsłonę swoim zwycięstwem 6:4. Tym samym Osaka do wygranej w US Open dołożyła także triumf w Australian Open. 21-latka zostanie także liderką rankingu WTA.

Djoković czy Nadal?

Już w niedzielę męski finał Australian Open. Rafael Nadal po zwycięstwie nad rewelacją turnieju, Stefanosem Tsitsipasaem, zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.
Spotkanie rozpocznie się o 9:30 czasu polskiego.