US Open. Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do drugiej rundy US Open. Polak w pierwszej rundzie wyeliminował Włocha Stefano Travaglia (2:6, 6:2, 6:7, 0:3 - krecz rywala). Dzięki tej wygranej w kolejnym notowaniu rankingu ATP na pewno znajdzie się w czołowej setce.

Mecz trwał dwie godziny i 41 minut. Rywal go przerwał w czwartym secie, bo nie był w stanie kontynuować gry. Doznał urazu prawej nogi. Po trzecim secie korzystał z pomocy medycznej, ale w czwartej partii gry nie był w stanie kontynuować.

Hurkacz zagrał dobry mecz. Nie ryzykował, grał spokojnie i przewidywalnie. Ale to była dobra taktyka na ten mecz, bo Travaglia często sięgał do zagrań niestandardowych. Czasem one się opłacały, jak w drugim secie, który Włoch wygrał 2:6, ale częściej nie przynosiły wiele dobrego.

Hurkacz lepiej wytrwał trudny tego meczu. Warunki były równe, bo obaj do głównej drabinki dostali się przez eliminacje. Polak zaserwował 13 asów, o jeden więcej od rywala. Ale popełnił mniej podwójnych błędów serwisowych - ledwie cztery przy 12 rywala.

Hurkacz będzie w Top100 ATP

W drugiej rundzie Polak zagra ze zwycięzcą meczu Marin Cilic - Marius Copil. Z Chorwatem Hurkacz ma do wyrównania rachunki za Rolanda Garrosa. W Paryżu Cilić wyeliminował go w drugiej rundzie. Bez względu na wynik meczu drugiej rundy Hubert Hurkacz awansuje, po raz pierwszy w karierze, do pierwszej setki rankingu ATP. Będzie sklasyfikowany w okolicy 94. miejsca.

Hurkacz w US Open jest jedynym polskim singlistą. W turnieju tenisistek swój udział na pierwszej rundzie zakończyły Agnieszka Radwańska i Magda Linette.