Sportowy weekend. Znokautowany Mancini, miny Radwańskiej i ''selfie'' Tottiego

'Sportowy weekend' to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz triumfowali w sobotę w Pucharze Hopmana. Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz triumfowali w sobotę w Pucharze Hopmana. STRINGER/REUTERS

Bohater(owie) weekendu

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Polska para pokonała Amerykanów Serenę Williams i Johna Isnera 2:1 w finale tenisowego Pucharu Hopmana. To pierwszy triumf Polski w nieoficjalnych mistrzostwach drużyn mieszanych. O historycznym sukcesie przesądziła wygrana w mikście. Radwańska i Janowicz ostatnią odsłonę finału imprezy, która tradycyjnie odbywa się w australijskim Perth, wygrali 7:5, 6:3.

Oby australijski sukces był przedsmakiem świetnego sezonu dla polskiego tenisa. Brawo!

Zdjęcie adidas koszulka tenisowa męska  ADIZERO POLO M33609 Zdjęcie MASITA SPÓDNICA TENISOWA PERFORMANCE 123001 Zdjęcie Wilson Koszulka tenisowa Specialis Mesh Tank WR3071800
Adidas koszulka tenisowa męska MASITA Spódniczka tenisowa Wilson Koszulka tenisowa
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Justyna Kowalczyk w Oberstdorfie Justyna Kowalczyk w Oberstdorfie MAREK PODMOKŁY

Wydarzenie weekendu

Finał Tour de Ski i omdlenie Justyny Kowalczyk.

Tegorocznego startu w Tour de Ski Polka nie będzie wspominała najlepiej - Kowalczyk nie ukończyła ostatniego biegu cyklu - nie dała rady podbiec pod legendarny stok Alpe Cermis i zemdlała. Serwismen polskiej biegaczki potwierdził w rozmowie ze Sport.pl, że trafiła do szpitala na badania. Na szczęście wszystko z jej zdrowiem w porządku, została wypisana. Zwycięstwo pierwszy raz w karierze odniosła Marit Bjoergen.

Zdjęcie BLIZZARD KIJE SPORT JR Zdjęcie HEAD Buty narciarskie VECTOR 105 Zdjęcie Majesty Narty COMIC
BLIZZARD KIJE SPORT HEAD Buty narciarskie
Majesty Narty COMIC
Przerwany mecz Szwecja - Słowenia Przerwany mecz Szwecja - Słowenia zrzut ekranu z transmisji

Antybohater weekendu

Duńscy organizatorzy meczu towarzyskiego Szwecja - Słowenia, czyli ostatniego przetarcia dla obu drużyn przed rozpoczynającymi się w czwartek mistrzostwami świata w piłce ręcznej w Katarze. W trakcie spotkania zaczęła przeciekać hala, więc mecz trzeba było przerwać. Po kilku minutach zawodnicy wrócili do gry, jednak niesmak pozostał.

Selfie Tottiego Selfie Tottiego FB AS Roma

Zdjęcie weekendu

To najprawdopodobniej pierwsze ''selfie'' zrobione przez piłkarza w trakcie meczu piłki nożnej!

W derbach Rzymu Roma przegrywała z Lazio już 0:2, ale zdołała doprowadzić do wyrównania po dwóch golach Francesco Tottiego. Drugą bramkę legendarny piłkarz zdobył w 64. min. I właśnie po tym trafieniu postanowił świętować.. robiąc sobie tzw. selfie. Więcej o oryginalnej cieszynce przeczytasz tutaj.

Zdjęcie Lanki NIKE HYPERVENOM PHADE FG-R JR 599073 700 Zdjęcie Nike Kurtka piłkarska Akademy 14 Rain Jacket 588469-451 Zdjęcie Nike Ochraniacze TOTAL90 FORZA SP0178-071
Lanki NIKE HYPERVENOM PHADE Nike Kurtka piłkarska Nike Ochraniacze TOTAL90
Roberto Manicni znokautowany podczas meczu w Serie A Roberto Manicni znokautowany podczas meczu w Serie A Twitter

Wideo weekendu

Robert Mancini z niedzielnego meczu Serie A z Genuą zapamięta nie tylko wygraną (3:1), ale także spektakularny upadek. Nie wiemy, co chciał zrobić Marco Andreoli... Sami zobaczcie.

Na wyróżnienie zasługuje także mimika Agnieszki Radwańskiej, po tym jak sędzia niedzielnego finału zmieniła decyzję. Sami zobaczcie, jak zareagowała Polka.

Zdjęcie Halówki Adidas Predito LZ IN Q21676 Zdjęcie Halówki Nike Hypervenom Phade IC 599810 Zdjęcie Lanki NIKE HYPERVENOM PHADE FG-R JR 599073 690
Halówki Adidas Predito LZ
Halówki Nike Hypervenom
Lanki NIKE HYPERVENOM PHADE
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
Artur Boruc Artur Boruc Fot. EDDIE KEOGH REUTERS

Liczba weekendu

17 - tyle meczów w barwach AFC Bournemouth potrzebował Artur Boruc, by pierwszy raz poczuć smak porażki. Do tej pory, gdy Polak występował, jego ekipa wygrała dwanaście spotkań i zremisowała cztery. Jednak za mecz z Norwich w serwisie WhoScored dostał najniższą notę spośród wszystkich piłkarzy - 5,8.

Zdjęcie ADIDAS PIŁKA NOŻNA F50 MESSI 5 G73681 Zdjęcie Piłka halowa Ace Spokey Zdjęcie Piłka nożna Mitre Ace
ADIDAS PIŁKA NOŻNA F50
Piłka halowa Ace Spokey Piłka nożna Mitre Ace
Mariusz Wlazły Mariusz Wlazły Mariusz Wlazły

Cytat weekendu

"Przegrać z Kamilem to jak wygrać. Przed ogłoszeniem wyników zagraliśmy w papier, nożyczki, kamień no i był remis" - mówił z uśmiechem Mariusz Wlazły, drugi w plebiscycie ''Przeglądu Sportowego'' i Telewizji Polskiej. Wygrał Kamil Stoch.

Zdjęcie Koszulka meczowa damska 2014 BAŁDYGA F82171KC Zdjęcie Koszulka meczowa męska 2014 BOCIEK F47510MB Zdjęcie Nike Piłka do siatkówka 1000 Soft Set NVO05322NS
Koszulka meczowa damska
Koszulka meczowa męska 2014 Nike Piłka do siatkówka

Twitt weekendu

Kamil Glik był jedną z najważniejszych postaci meczu Torino z Milanem. Polak już w drugiej minucie sprokurował rzut karny, po którym Milan wyszedł na prowadzenie, lecz w końcówce doprowadził do remisu. Tak na jego bramkę zareagował na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.