Tenis. Magda Linette w drugiej rundzie w Hua Hin

Magda Linette pokonała Australijkę Priscillę Hon 6:1, 2:6, 6:2 i awansowała do 2. rundy turnieju WTA w tajlandzkim Hua Hin. W kolejnym meczu 26-latka zmierzy się z Tajwanką Su-Wei Hsieh lub Rumunką Monicą Niculescu.

Linette w 1. rundzie turnieju w Hua Hin trafiła na 20-letnią kwalifikantkę z Australii, Priscillę Hon. W pierwszym secie Polka była wyraźnie lepsza od rywalki, która popełniała sporo niewymuszonych błędów. W efekcie nasza zawodniczka wygrała tę partię 6:1. W drugim secie role się odwróciły - to Hon przejęła inicjatywę i zaczęła regularnie trafiać w kort. Zaskoczona zmianą gry rywalki Linette nie była w stanie jej się przeciwstawić i przegrała drugą partię 2:6. Trzeci set także rozpoczął się źle dla reprezentantki Polski, bo już na początku została przełamana. Nie załamała się jednak, odrobiła stratę serwisu i poszła za ciosem. Po 101 minutach wygrała ostatecznie z Australijką 6:1, 2:6, 6:2.

Magda Linette wypadnie z pierwszej setki WTA?

Linette walczy w Tajlandii o utrzymanie miejsca w pierwszej setce rankingu WTA. Na ten moment Polka jest 98. w zestawieniu tenisistek. W zeszłym roku w Huan Hin doszła do ćwierćfinału i ma do obrony aż 60 punktów. By awansować do 1/4 w tym roku, w środę będzie musiała pokonać Tajwankę Su-Wei Hsieh (WTA 31) lub Rumunkę Monicę Niculescu (WTA 100). Tajlandzka impreza z pulą nagród 250 tys. dolarów rozgrywana jest na kortach twardych.