Rafael Nadal w finale Australian Open! Koniec przygody rewelacyjnego Greka

Rafael Nadal zakończył przygodę Stefanosa Tsitsipasa, który po wyeliminowaniu Rogera Federera wyrósł na jednego z bohaterów Australian Open. Hiszpan pokonał Greka 3:0 (6:2, 6:4, 6:0), dzięki czemu awansował do finału.

Zaledwie 106 minut zajęło Rafaelowi Nadalowi pokonanie Stefanosa Tsitsipasa. Utytułowany Hiszpan nie dał szans Grekowi, który w 1/8 finału turnieju sensacyjnie wyeliminował Rogera Federera.

Nadal wyższość nad zawodnikiem młodszym o 12 lat pokazywał od pierwszego seta, którego wygrał pewnie 6:2. W drugim Tsitsipas postawił nieco trudniejsze warunki, ale Nadal i tak zdołał wygrać go 6:4. W ostatniej partii 32-letni Hiszpan zdemolował przeciwnika, wygrywając 6:0.

Drugi zawodnik światowego rankingu w finale rywalizacji mężczyzn zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Novak Djokovic - Lucas Pouille.