Serena Williams wyeliminowała Simonę Halep! Djoković lepszy od Miedwiediewa

W 1/8 finału tenisowego turnieju Australian Open Serena Williams pokonała znajdującą się na pierwszym miejscu w rankingu WTA Simonę Halep 2:1 (6:1, 4:6, 6:4). W tej samej fazie w rywalizacji mężczyzn zwycięstwo odniósł m.in. Novak Djoković.

Williams pokonała Halep po trzysetowym pojedynku, dzięki czemu po raz 12. w karierze awansowała do ćwierćfinału Australian Open. 37-latka mecz rozpoczęła od przegranego gema, ale sensacyjnie wygrała sześć kolejnych z rzędu. Gorsza była tylko w drugiej partii, ale trzeciego seta wygrała. Pomogły jej w tym błędy Halep, która m.in. zmarnowała trzy break pointy. Williams w półfinale AO zmierzy się z Karoliną Pliskovą.

W tej samej fazie turnieju w rywalizacji mężczyzn swój mecz wygrał także m.in. Novak Djoković. Jeden z głównych faworytów do wygrania Australian Open w czterech setach pokonał Daniła Miedwiediewa.