Roland Garros. Iga Świątek pierwszy raz awansowała do półfinału juniorek

Iga Świątek poprawiła swój najlepszy rezultat na kortach Rolanda Garrosa. 17-letnia Polka pokonała w ćwierćfinale rozstawioną z numerem 10 Japonkę Yuki Naito 7:5, 7:5 i po raz pierwszy w karierze awansowała do najlepszej czwórki juniorskiego French Open.

Z każdym kolejnym meczem Iga Świątek spisuje się coraz lepiej. Do Paryża przyjechała po bardzo udanych turniejach rangi Challenger w Stanach Zjednoczonych, a w juniorskim French Open również radzi sobie znakomicie. W drodze do ćwierćfinału pokonała Alexę Noel, Daniele Vismane i Clarę Burel, w żadnym z tych spotkań nie tracąc seta. O najlepszą czwórkę rozgrywek zmierzyła się z Yuki Naito.

Rozstawiona z numerem 10. Japonka była faworytką tego starcia i dość szybko wyszła na prowadzenie 5:3. Waleczna Polka po raz kolejny rozpoczęła mecz słabo i po raz kolejny zaliczyła kapitalny pościg. Wygrywając cztery gemy z rzędu, zapisała na swoim koncie pierwszą partię.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Polka przegrywała 3:5 i ponownie odrobiła straty. W ostatnim gemie meczu przełamała rywalkę i zakończyła spotkanie wynikiem 7:5, 7:5.

Dla Igi Świątek awans do półfinału French Open to największy sukces w juniorskiej karierze. Udało jej się to dopiero za trzecim podejściem – w dwóch poprzednich latach kończyła zmagania na etapie ćwierćfinału. O finał zagra w piątek ze swoją deblową partnerką, Amerykanką Caty McNally. Spotkanie pokaże na żywo Europsport 2.

Iga Świątek (Polska) – Yuki Naito (Japonia, 10) 7:5, 7:5