Caroline Wozniacki wygrała World Tour Finals

Caroline Wozniacki wygrała swój pierwszy World Tour Finals! Dunka polskiego pochodzenia w finale pokonała Venus Williams 6:4, 6:4.

Do tej pory Williams wygrała wszystkie siedem spotkań z Wozniacki. Jednak w pierwszym secie Dunka okazała się lepsza, dwukrotnie przełamała rywalkę (na 3:1 i 5:3).

Wydawało się, że drugi set zakończy się bardzo szybko. Wozniacki prowadziła już 5-0. Ale wtedy coś się z nią stało. Narzekała na głośną widownię i poprosiła o przerwę, by poradzić się swojego ojca Piotra. Została jednak dwukrotnie przełamana przez Williams, która doprowadziła do stanu 4:5. Wozniacki zdołała jednak wygrać seta do 4 wykorzystując drugą piłkę meczową.

To był drugi finał Masters Wozniackiej. W 2010 roku przegrała z Belgijką Kim Clijsters. Po raz pierwszy od tej samej edycji w kończącym sezon turnieju zabrakło Agnieszki Radwańskiej, która nie zdołała się zakwalifikować przez słabe wyniki, które częściowo były efektem jej problemów zdrowotnych.