Australian Open. Iga Świątek pokazała moc! Była dwie piłki od porażki, a wygrała

Iga Świątek (178 WTA) pokonała Olgę Danilović (109 WTA) 1:6, 7:6(4), 7:5 w meczu pierwszej rundy eliminacji Australian Open. W drugiej rundzie Polka zagra z Alioną Bolsovą Zadoinov (WTA 170).

Iga Świątek była dwie piłki od porażki w meczu pierwszej rundy eliminacji Australian Open z Olgą Danilović, ale pokazała moc i charakter. 17-letnia tenisistka odwróciła losy meczu w tie breaku drugiego seta, który wygrała do czterech. W pierwszym secie Świątek wygrała jednego gema i miała duże problemy z agresywnym returnem Serbki. W trzecim secie mecz kontrolowała Polka. Wykorzystała drugą piłkę meczową i awansowała do kolejnej rundy.

Mecz trwał dwie godziny i trzy minuty. W kolejnej rundzie Iga Świątek zmierzy się z Alioną Bolsovą Zadoinov (WTA 170) z Hiszpanii. Obie tenisistki rywalizowały już w tym roku. W półfinale turnieju w Pelham Polka rozniosła swoją rywalkę 6:2, 6:1.

Iga Świątek debiutuje w Australii w eliminacjach turnieju wielkoszlemowego.