Puchar Davisa: Przysiężny przegrał z Nieminenem

2 : 3
Komentarze
Od?wie?
30
Mecz Przysiężnego z Nieminenem trwał niemal pięć godzin. Aż cztery sety kończyły tie breakiem, ale w ostatniej partii Polak opadł z sił. Fin był lepiej przygotowany fizycznie do meczu i w decydujących momentach popełniał mniej błędów i to rywale obejmują prowadzenie w meczu z Polską 1:0.

17:52 Przysiężny przegrywa 6:4 w piątym secie i w całym meczu 3:2. Finowie obejmują prowadzenie w meczu z Polską 1:0.

17:44 Obaj tenisiści są już wyczerpani. Mecz rozpoczął się niemal pięć godzin temu. W tej chwili bliżej zwycięstwa jest Fin, który prowadzi 4:3.

17:31 Przysiężny zmarnował cztery break pointy, Fin takiej szansy nie zmarnował i prowadzi już 3:1.

17:20 Przysiężny zaczął od prowadzeniawygrał pierwszego gema, ale potem wyraźnie opadł z sił i przegrał dwa kolejne gemy.

17:00 Przysiężny tie break zaczął bardzo słabo, przegrywał już 4:1, ale opanował nerwy i zaczął odrabiać straty. Przy stanie 7:6 Polak miał piłkę meczową, ale szansy nie wykorzystał. Fin wygrał trzy kolejne piłki i doprowadził do piątego seta.

16:54 Tie break - tak jak w poprzednich setach. Do tej pory dwa razy triumfował Przysiężny, raz Nieminen.

16:49 Przysiężny doprowadza do remisu po 5. Polak przegrywał już 0:30, ale wygrał cztery kolejne piłki z rzędu. Jeśli wygra dwa kolejne gemy, Polska obejmie prowadzienie w meczu z Finlandią 1:0.

16:44 Przysiężny słabiej znosi trudy spotkania. Mecz trwa już niemal cztery godziny. Nieminen jest bliżej zwycięstwa w czwartym secie i doprowadzenia do remisu.

16:35 Znów dobry fragment Fina. Przysiężny przegrał dwa gemy z rzędu, rywal jest o dwie piłki od zwycięstwa w secie.

16:30 Obaj tenisiści dobrze grają przy swoim serwisie. Przysiężny prowadzi 3:2 w czwartym secie.

16:18 Dobry początek czwartego seta w wykonaniu Przysiężnego. Prowadzi 2:1, zaserwował czwartego w meczu asa.
Po meczu Przysiężnego na kort wyjdzie Łukasz Kubot oraz Henri Kontinen.

16:12 Przysiężny prowadzi 2:1. W tie breaku wygrał 7:5. Mecz trwa już trzy godziny. Polak musi wygrać jeszcze jednego seta.

16:00 Tak jak w dwóch poprzednich setach, tak i teraz o zwycięstwie rozstrzygnie tie break.

15:55 Końcówka bardzo zacięta. Zarówno Przysiężny jak i Nieminen wygrywają swoje podania. Jednak to Polak prowadzi 6:5 i jest bliżej zwycięstwa w meczu.

15:44 Przysiężny wraca do gry. Polak wreszcie jest skuteczny, serwuje mocno. Udało mu się też przełamać podanie Fina. Polak jest o jedną piłkę od zwycięstwa w secie.

15:35 Przysiężny w tarapatach. Fin wygrał dwa gemy z rzędu, przełamał serwis Polaka. Rywal gra coraz pewniej i to Finowie są bliżej zwycięstwa.

15:24 2:2 Na razie obaj tenisiści nie mylą się przy włąsnym serwsie. Bliżej przełamania był Przysiężny, ale nie wykorzystał piłek na zwycięstwo w gemie.

15:18 Dobry początek seta w wykonaniu Przysiężnego. Przy włąsnym podaniu wygrał pierwszego gema do 30.

15:07 Tym razem lepszy Fin, a więc w setach 1:1.

13:24 Początek dla Polaka, który wygrywa pierwszego gema

12:40 Polacy przystępują do tego pojedynku w najmocniejszym składzie m.in. z Łukaszem Kubotem i naszym eksportowym deblem: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Na pierwszy ogień jednak idzie Michał Przysiężny (137), który zmierzy się z wyżej notowanym Jarkko Nieminenem(85.). Jednak kapitan biało-czerwonych Radosław Szymanik wierzy w zwycięstwo Polaka. - Michał jest ostatnio na wznoszącej i gra bardzo dobrze, praktycznie cały czas od wrześniowego zwycięstwa z Brytyjczykami w Liverpoolu. Tam zdobył decydujący punkt na 3:2 i tym razem też może się okazać kluczowym graczem, choć gra na drugiej rakiecie - powiedział