Agnieszka Radwańska w II rundzie w Shenzen [ZAPIS RELACJI]

2 : 1

• poniedziałek, 02 stycznia 2017
  • W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą, z którą wygrała pięć z siedmiu pojedynków, ale nie przegrała z nią od blisko siedmiu lat.

• Rozstawiona z jedynką Agnieszka Radwańska (WTA 3) obronę tytułu w Shenezen (pula nagród 626 tys. dol). rozpoczęła od zwycięstwa z Chinką Ying-Ying Duan (WTA 103) 6:2, 6:7 (4-7), 7:5.

• 6:2, 6:7, 7:5 - gem, set i mecz dla Radwańskiej! Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową. W zasadzie to rywalka wyrzuciła piłkę w aut w decydującej akcji.

• 6:2, 6:7, 6:5 Radwańska złapała rytm, wygrała swój serwis do 15 i ma szansę zakończyć ten mecz przed tie breakiem.

• 6:2, 6:7, 5:5 Radwańska obroniła trzy meczbole, wyszła z poważnych tarapatów, przełamała serwis rywalki. Wciąż jest w grze.

• 6:2, 6:7, 4:5. Duan dwa razy mocno zreturnowała, Radwańska miała problemy przy siatce i przegrała swój serwis. W fatalnym momencie. Rywalka będzie serwować na zwycięstwo w meczu.

• Agnieszka Radwańska opatrywana podczas przerwy medycznej. Już wróciła do gry.

• Przerwa w grze. Radwańska musiała skorzystać z pomocy medycznej. Polka ma problem z prawą dłonią.

• 6:2, 6:7, 4:4 Zacięty trzeci set. Osiem gemów i aż sześć przełamań. Tym razem Duan wygrywa swój serwis.

• 6:2, 6:7, 4:3 Duan nie daje za wygraną. Przy serwisie Radwańskiej zaczęła grać mocniej i skuteczniej.

• 6:2, 6:7, 4:2 Radwańska nie ryzykowała, postanowiła, że da pograć rywalce i w ten sposób, dzięki niewymuszonym błędom Duan, wygrała czwartego gema w trzecim secie.

• 6:2, 6:7, 3:2 Duan wykorzystała drugiego break pointa i odrobiła stratę przełamania. Chinka znów zaczęła trafiać mocnymi uderzeniami, Radwańska miała nieco problemów w defensywie.

• 6:2, 6:7, 3:1 Trzeci gem z rzędu wygrany przez Radwańską. Polka szybko zdobyła trzy punkty przy serwisie Duan, dobrze odbierała serwis i prowadzi z przewagą przełamania.

• 6:2, 6:7, 2:1 Radwańska zdaje się odzyskiwać rytm. Przy swoim podaniu ma inicjatywę i pomysły na zdobywanie punktów.

• 6:2, 6:7, 1:1 Przełamanie powrotne. Duan zaskakująco łatwo oddaje swoje podanie po serii niewymuszonych błędów.

• 6:2, 6:7, 0:1 Radwańska źle zaczyna trzeciego seta. Duan czuje, że ma inicjatywę i to wykorzystuje. Własne błędy ogranicza, wywiera presję na Polce. Skutecznie.

• 6:2, 6:7 Radwańska przegrała tiebreak 4-7. Polka nie wygrywała punktów przy swoim podaniu, po czterech z sześciu serwisów punktowała rywalka. DUan poczuła się na tyle pewnie, że obok mocnych zagrań, odważyła się grać też skróty.

• 6:2, 6:6 Radwańska wygrywa gem serwisowy do 30. Czas na tiebreak.

• 6:2, 5:6 Duan od ośmiu gemów nie oddaje swojego serwisu. Radwańska, by wygrać mecz w dwóch setach, musi doprowadzić do tiebreaku.

• 6:2, 5:5 Radwańska bezbłędna, gdy ważą się losy meczu. Gem serwisowy wygrany.

• 6:2, 4:5 Szybka odpowiedź Duan. Chinka też wygrywa swój gem serwisowy bez straty punktu.

• 6:2, 4:4 I mamy remis. Radwańska też zagrywa asa, trzeciego w tym secie i ma gem wygrany do zera.

• 6:2, 3:4 Radwańska odrobiła stratę przełamania. Rywalka straciła impet, swój gem serwisowy przegrała do 15.

• 6:2, 2:4 Radwańska popełniła pierwszy w tym meczu podwójny błąd serwisowy, obroniła break point na 1:5 i znalazła sposób jak zdobyć decydujące punkty. Duan cały czas mocno uderza, ale w końcówce gema zaczęła szwankować celność zagrań.

• 6:2, 1:4 Dwa asy serwisowe Duan pomogły jej wygrać kolejny gem serwisowy. Chinka gra zdecydowanie lepiej w drugim secie.

• 6:2, 1:3 Zła passa przełamana. Radwańska wygrała pierwszego gema w drugim secie.

• 6:2, 0:3 Duan wygrywa trzeciego gema z rzędu. Chinka jest na fali, Radwańska oddała jej inicjatywę.

• 6:2, 0:2 Mała niespodzianka. Radwańska przegrała swój gem serwisowy do zera. Duan zaczęła grać agresywniej, Polka sprawiała wrażenie zaskoczonej ofensywą rywalki.

• 6:2, 0:1 Duan wygrywa swój gem serwisowy w drugim secie. Radwańska przyzwoicie się broni silne ataki rywalki, ale gdy Chinka wybierze dobry kierunek ataku, to niewiele jest w stanie zrobić.

• 6:2 - set dla Radwańskiej. Polka wykorzystała pierwszą okazję do wygrania seta. Partia trwała 32 minuty, Radwańska dwa razy przełamała podanie rywalki, własnego serwisu nie oddała.

• 5:2 Duan po raz drugi wygrywa gema przy swoim podaniu, ale Radwańska ma przewagę dwóch przełamań. Polka będzie serwować na zwycięstwo w pierwszym secie.

• 5:1 Radwańska wygrywa swój gem serwisowy "na sucho", czyli bez straty punktu.

• 4:1 Duan wygrywa pierwszego gema w meczu. Cały czas gra mocno, częściej chodzi do siatki i wywiera presję na Radwańską. W tym gemie skutecznie.

• 4:0 Radwańska wygrywa czwartego gema z rzędu. Polka spokojnie prowadzi grę, wystrzega się błędów.

• 3:0 Podwójne przełamanie Radwańskiej. Chinka zaczęła grać spokojniej w długich wymianach, miała nawet dwie szanse na wygranie gema, ale Polka solidnie się broni. Gem wygrany po podwójnym błędzie serwisowym Duan.

• 2:0 Gem serwisowy dla Polki. Radwańska miała już szansę błysnąć swoją magią. Jeden z punktów zdobyła po efektownym skrócie za siatkę.

• 1:0 Radwańska zaczyna mecz od przełamania serwisu rywalki. W zasadzie to Duan jej oddała tego gema. Uderza piłkę mocno, ale na razie nie trafia w kort nawet w sytuacjach, gdy ma "wyczyszczoną" siatkę.

• Gramy!

• Agnieszka Radwańska jest już na korcie. Trwa rozgrzewka obu tenisistek.

• Oto rywalka Radwańskiej. Ying-ying Duan. Od Polki jest młodsza o cztery miesiące, jest o 13 cm wyższa i jest praworęczna.

• Pierwszą rywalką Radwańskiej w 2017 roku będzie Chinka Ying-Ying Duan. Z Polką jeszcze nigdy nie grała. W karierze wygrała jeden turniej WTA - w 2016 roku w Nanchang (pula nagród 226 tys. dol.).

• Polka broni trofeum z Shenzen. Pula nagród w turnieju to 750 tys. dolarów, czyli więcej o 150 tys. niż przed rokiem. Zwyciężczyni zarobi 163 tys. dol. Jest o co się bić.

• Radwańska okres przygotowawczy spędziła w Polsce. Turniej w Shenzen będzie jej pierwszym startem w tym roku i przetarciem przed Australian Open, które rozpoczyna się w trzecim tygodniu stycznia.

• Agnieszka Radwańska zaczyna sezon 2017 od turnieju w Shenzen, gdzie broni tytułu. Jej pierwszą rywalką będzie Chinka Ying-Ying Duan.