2 : 0
Komentarze
Od?wie?
40
Polacy zagrali bardzo dobre spotkanie. Choć mecz był bardzo wyrównany w decydujących momentach to zawsze oni byli górą. Tak było w pierwszym secie, kiedy wygrali tie-breaka, tak też było w drugim secie, kiedy po przełamaniu rywali zdołali utrzymać przewagę, mimo że ich dwa gemy serwisowe kończyły się grą na przewagi. Co ciekawe, mimo zwycięstwa Polacy wygrali w całym meczu o jedną wymianę mniej niż rywale.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

II set:

6:4 Fyrstenberg i Matkowski wykorzystują już pierwszą piłkę meczową i meldują się w III rundzie Roland Garros.

5:4 Było blisko kolejnego przełamania, ale rywale zdołali się obronić. Najważniejszy gem przed nami!

5:3 Doskonały gem polskiego debla. Prosimy o jeszcze jednego.

4:3 Fyrstenberg i Matkowski byli bliscy kolejnego przełamania, ale przegrali długiego gema na przewagi.

4:2 Trzeba przyznać, że Polacy mają dziś nerwy ze stali. Kolejny bardzo wyrównany gem, w którym mogli zostać przełamani, wygrywają na przewagi. Brawo!

Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju. Przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 1:6, 2:6.

3:2 Chela i Schwank bez trudu zmniejszają dystans do Polaków, którzy wciąż mają jednak przewagę jednego przełamania.

3:1 Uff. Mieliśmy chwilę nerwów, bo Polacy zaczęli swojego gema serwisowa od dwóch przegranych wymian. Na szczęście szybko się pozbierali i utrzymali prowadzenie.

Tymczasem Agnieszka Radwańska przełamuje Rosjankę i w drugim secie przegrywa już tylko 2:3.

2:1 Dla odmiany gem do zera dla Argentyńczyków.

2:0 Chela i Schwank są najwyraźniej poddenerwowani porażką w pierwszym secie. Przegrywają gema do 15.

1:0 Polacy idą za ciosem i na dobry początek drugiego seta przełamują Argentyńczyków.

Co ciekawe Polacy wygrali w pierwszym secie o sześć piłek mniej niż rywale (35-41).

Debliści poprawili nam nieco humory tym wygranym pierwszym setem. A zepsuł nam go równolegle rozgrywany mecz, w którym Kuzniecowa wygrywa z Agnieszką Radwańską już 6:1, 3:1.

I set:

7:6 (7-4) Tak jest! Fyrstenberg i Matkowski pokonują rywali 7-4 w tie-breaku i prowadzą w meczu 1:0!

6:6 (5:3) Polacy coraz bliżej wygranej w pierwszym secie.

6:6 (4:2) 'Frytka' i 'Matka' na prowadzeniu!

6:6 (2:2) Walka punkt za punkt. Teraz serwują Polacy.

6:6 Rywale wyrównują i mamy tie-breaka!

6:5 Bardzo zacięty gem wygrany przez Polaków na przewagi.

5:5 Argentyńczycy nie dają za wygraną. Gem dla nich, a w kolejnym jest 30:30.

5:4 Fyrstenberg i Matkowski o gema od wygranej w pierwszym secie. Ale serwują teraz rywale.

Tymczasem Agnieszka Radwańska przegrywa już 0:5 w pierwszym secie. Przypominamy, że relację z tego spotkania możecie śledzić tutaj.

4:4 Tak jest! Polacy wygrywają gem serwisowy rywali i odrabiają straty.

3:4 Niestety. Argentyńczycy przełamują Polaków. I w kolejnym gemie prowadzą.

3:3 Bardzo zacięty mecz. Rywale dają Polakom wygrać tylko jedną piłkę w tym gemie.

3:2 Polacy odpowiadają tym samym.

2:2 Argentyńczycy bez trudu wygrywają swojego drugiego gema serwisowego.

Swój mecz III rundy ze Swietłaną Kuzniecową rozpoczęła też Agnieszka Radwańska. Zapraszamy na relację Zczuba i na żywo z tego spotkania, która znajduje się tutaj.

2:1 Było nerwowo. Argentyńczycy wygrali dwie pierwsze piłki i było 0:30. Na szczęście w kolejnych czterech wymianach górą byli Fyrstenberg i Matkowski.

1:1 Rywale zaczęli jeszcze lepiej. Ograli naszych do zera. Argentyńczycy najlepiej czują się właśnie na kortach ziemnych, więc dla Polaków może to być równie ciężkie spotkanie, jak wczorajsze.

1:0 Dobry początek Polaków. Własny gem serwisowy wygrany do 30.

Zaczęli!

12:49 Nie wiemy jeszcze, dlaczego mecz się nie rozpoczął. Na pewno nie ma wpływu na to pogoda. U nas dzisiaj momentami pada deszcz, ale w Paryżu jest sucho. Na innych kortach mecze trwają.

12:40 Mecz powinien się niedługo rozpocząć. Polacy zagrają na korcie nr 16 i będzie to dzisiaj pierwsze spotkanie na tym obiekcie.

Przed meczem:
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozpoczęli turniej od zwycięstwa, ale nie przyszło im ono łatwo. W meczu z przeciętną hiszpańską parą Pablo Andujar - Guillermi Garcia-Lopez srogo się namęczyli i do wygranej potrzebowali trzech setów. Ostatecznie po dwóch godzinach pokonali rywali 6:3, 3:6, 7:5. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy mecz z argentyńską parą będzie lepszy w wykonaniu Polaków i bez trudu awansują do III rundy.