0 : 2
Komentarze
Od?wie?
35
Momenty dekoncentracji zaważyły na porażce Fyrstenberga i Matkowskiego. Najlepszym podsumowaniem meczu z Llodrą i Zimonjicem są jego ostatnie minuty. Tie-breaka drugiej partii "Frytka" i "Matka" zaczęli od straty aż pięciu punktów z rzędu. Później gonili wynik, ale z dobrze dysponowanymi rywalami wygrać nie zdołali. Pierwszego seta nasza eksportowa para przegrała zdecydowanie za szybko i za łatwo (w 25 minut). W drugim rozstawieniu w Szanghaju z numerem szóstym Polacy grali już lepiej, ale choć sami nie stracili gema przy własnym podaniu, nie potrafili też przełamać rywali. O tym, że mecz zakończył się w dwóch setach zdecydowało kolejne, podobne do tego z pierwszej partii, rozprężenie naszych zawodników.

6:7 - Llodra i Zimonjic wygrywają tie-breaka 7:5 i cały mecz 6:2, 7:6.

Już tylko 5:6!

Walczymy - 4:6.

2:6. Llodra i Zimonjic o krok od zwycięstwa.

2:5.

Odzyskujemy serwis przy stanie 0:5. Czy Fyrstenberg i Matkowski będą w stanie odrobić straty?

Coraz gorsza sytuacja Polaków, przegrywają już 0:4.

Już 0:3.

Nie jest dobrze. Serwują Polacy, a rywale prowadzą 2:0.

6:6 - dwa asy "Frytki" i mamy tie-break.

5:6 - Polacy prowadzili 30:15, ale w decydującym momencie Llodra wzmocnił serwis i gema zakończył dwoma asami.

5:5 - gramy dalej. "Frytka" i "Matka" prowadzili 40:15, ale stracili kilka punktów z rzędu i musieli bronić piłki meczowej. Na szczęście poradzili sobie i wygrali gema.

Matkowski zaczyna od podwójnego błędu serwisowego.

4:5 - pewnie wygrany gem Zimonjica i Llodry przy podaniu tego drugiego. Teraz, przy serwisie Matkowskiego, Serb i Francuz mają szanse na wygranie meczu.

4:4 - Fyrstenberg serwuje dwa asy i wygrywamy do zera. W sumie w asach remis - 8:8.

3:4 - Llodra znów pewnie serwuje, nie dając Polakom szans na przełamanie.

3:3 - było gorąco, rywale mieli break pointa, ale Polacy się obronili.

2:3 - powtarza się scenariusz z pierwszej partii. Polacy prowadzili 30:0, ale o przełamaniu rywali musieli szybko zapomnieć, bo ci wygrali cztery kolejne piłki.

2:2 - wreszcie świetna odpowiedź Polaków. Teraz to oni nie tracą ani jednego punktu przy własnym podaniu.

1:2 - Llodra rozstrzelał Polaków. Błyskawiczny gem, wygrany przez parę francusko-serbską do zera.

1:1 - z trudem bo z trudem (do 30), ale wygrywamy gema przy podaniu Matkowskiego.

0:1 - Francuz i Serb utrzymują mocne tempo. Pierwszego gema w drugim secie wygrali do zera.

2:6 - Llodra i Zimonjic przełamali Polaków po raz drugi, dzięki czemu po 25 minutach gry wygrali pierwszego seta. W tym gemie Fyrstenberg i Matkowski prowadzili 40:15, ale przegrali cztery kolejne piłki.

2:5 - nic z tego, Llodra dobrze radzi sobie w polu serwisowym i razem z Zimonjicem wygrywa gema do 15. Francuz kończy go asem.

2:4 - teraz serwisem zniszczył rywali Matkowski. Gem wygrany do zera. Czas na przełamanie!

1:4 - Zimonjic zaczął od podwójnego błędu serwisowego, ale później nie mylił się już ani on, ani jego kolega. Nasi przegrywają do 15.

1:3 - dwa asy Fyrstenberga dały Polakom prowadzenie 40:0. Nasz duet przewagi nie roztrwoił i wygrał gema do 30.

0:3 - kolejny gem dla Francuza i Serba.

Niestety, Llodra i Zimonjic obronili dwa break pointy - 40:40.

Polacy bliscy przełamania rywali. Prowadzą 40:15.

0:2 - Nasz duet źle zaczyna mecz. Przy własnym serwisie "Frytka" i "Matka" przegrywają gema do 15.

0:1 Rywale Polaków pewnie wygrali gema przy swoim podaniu.

Zaczynamy pierwszego seta.

Faworytami są rozstawieni z numerem 3 rywale. Ale Polacy są w formie, co udowodnili, wygrywając w ćwierćfinale z najlepszą parą świata, amerykańskimi braćmi Bobem i Mikem Bryanami. Na zwycięzców meczu czekają już rzstawieni z numerem drugim Białorusin Maks Mirny i Kanadyjczyk Daniel Nestor, którzy w pierwszym półfinale pokonali Mahesha Bhupathiego i Leandra Paesa 6:1, 6:4.