WTA Stanford. Radwańska przegrała z Lisicki

Komentarze
Od?wie?
33
Po meczu<
Nieco pechowo przegrała Agnieszka Radwańska mecz o awans do półfinału. Mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie Niemki zadecydowały jej atomowe serwisy. W całym meczu zaserwowała 14 asów - dwa razy więcej niż Polka. Gdy Lisicki zawodził serwis - tak było w drugim secie - górą była Polka. Szkoda początku trzeciego seta. Rywalka Polki była mocno osłabiona, ale Polka prowadząc 40:0, podarowało jej swój gem serwisowy. Od tego momentu Lisicki poczuła jakby nowe siły i znów zaczęła wspaniale serwować. W półfinale rywalką Niemki będzie zwyciężczyni z meczu Serena Williams - Maria Szarapowa.

2:6 Rywalka nie dała sobie wydrzeć szansy na awans do półfinału. Serwowała pewnie i wygrywa z Polką.

2:5 Radwańska obroniła pierwszą piłkę meczową. Widać, że Niemka odżyła. Teraz wszystko się okaże.

1:5 Lisicki już tylko o gem od półfinału. Znów świetnie serwuje. Radwańska musi wygrać 5 gemów z rzędu.

1:4 Sytuacja Radwańskiej robi się bardzo zła. Rywalka znów przełamuje serwis Polki.

1:3 Radwańska znów miała break-pointy, ale Lisicki znów dobrze serwowała, gdy wymagała tego sytuacja.

1:2 Radwańska wygrywa swoje podanie do zera. Wydaje się, że jednak lepiej znosi ten mecz kondycyjnie.

0:2 Lisicki pewnie wygrywa swojego gema serwisowego, kończąc asem.

0:1 Radwańska prowadziła już 40:0, ale rywalka doprowadziła do równowagi aż w końcu dała się przełamać. Fatalny początek Polki

III set

6:2 Lisicki prowadziła już 40:0 w tym gemie, a potem Polka wygrała pięć piłek z rzędu. Świetnie. Wyrówannie

5:2 Radwańska w końcu wygrywa swoje podanie po przełamaniu rywalki. Spory w tym udział Lisickiej, która gra o wiele gorzej niż w pierwszym secie.

4:2 Trzeci gem z rzędu z przełamaniem. Radwańska wyrwała dosłownie ten punkt Niemce.

3:2 Radwańska jak w pierwszym secie po przełamaniu rywalki sama oddał jej swój gem serwisowy.

3:1 Radwańska wygrała gema, dzięki challenge'owi. Piłka została przyznane Lisicki, ale rewizja decyzji dała punkt i break-point - wykorzystany Polce.

2:1 Radwańska pewnie i do zera wygrywa swoje podanie. Kończy asem nr 4.

1:1 Lisicki zaczęła trochę słabiej serwować, ale Radwańska tego nie wykorzystała.

II set. Radwańska rozpoczyna od zwycięstwa w swoim gemie serwisowym.

6:7W tie-breaku Lisicki szybko objęła prowadzenie (3:1, a potem 5:1) i punktowała Radwańską. Wygrała 7:4

6:6Radwańska prowadziła już 40:0 i przegrała cztery kolejne piłki. Polka obroniła pierwszego setbola asem. Kolejne dwa za sprawą prezentów od przeciwniczki. Czwartego - dzięki świetnie przygotowanej akcji. To był potwornie długi gem. Trwał 12-13 minut. Zawodniczki rozegrały 22 punkty!

5:6Radwańska znów miała break-point i nie wykorzystała. Lepiej serwująca Lisicki znów się obroniła. Teraz Polka musi utrzymać podanie, by doprowadzić do tie-breaka.

5:5 Gem zaczął się źle od podwójnego błędu serwisowego Radwańskiej, potem był jednak wygrywający serwis i wydawało się, że Polka obroni serwis. Kolejne jednak piłki pokazały, że Radwańska znów przestraszyła się zwycięstwa w secie. Lisicka miała dwa break-pointy. Polka doprowadziła do równowagi i... przegrała na przewagi.

5:4Dzięki podwójnemu błędowi serwisowemu Radwańska miała piąty break-point i wreszcie po prezencie od Lisicki (piłka w aut) Polka wykorzystała szansę.

4:4 Obie zawodniczki grają uważnie przy swoich serwisach. Radwańska znów obroniła podanie i wyrównała stan rywalizacji

3:4 Na kłopoty serwis. Lisicki znów przegrywała 15:40, bo Radwańska świetnie returnowała, ale wtedy Niemka włączyła piąty bieg w polu serwisowym, zagrała asa, odrzuciła Radwańską i skończyła cztery piłki z rzędu.

3:3 Radwańska znów łatwo wygrała gema. Podaje nieźle, zmusza rywalkę do gry technicznej, a w takiej Polka czuje się lepiej. Ostatni punkt zdobyty bardzo ładnym skrótem.

2:3 Tego gema Lisicki uratowała świetnym podaniem. Zagrała trzy asy i to wystarczyło. A było ciężko, bo Radwańska grała nieźle i gdy tylko piłka była w grze, wygrywała wymiany.

2:2 Brawo! Łatwy, szybki gem Agnieszki. Dobre podanie, uruchomiony słynny skrót Polki, Niemka także pomogła. Dobrze się to oglądało.

1:2 Szybki gem. Dwa asy Lisicki, zagranie ramą Radwańskiej i 2:1 dla Niemki. Niepokojące jest to, że przy każdej dłuższej wymianie Radwańska gra bardzo pasywnie, czeka na błąd rywalki, a ta myli się coraz rzadziej.

1:1 Uff... dłuuuugi gem, zakończony błędem Niemki w bardzo łatwej sytuacji. Radwańska serwuje nie najgorzej, ale Lisicki returnuje tak dobrze, że Polka nie może liczyć na łatwe punkty. Było trochę błędów, ale też kilka bardzo ładnych piłek wygrywających.

0:1 Długi gem przy podaniu Niemki, dwa prezenty dla Radwańskiej, ale mimo to Polka przegrała. Było jednak kilka ciekawych wymian, zapowiada się interesujące spotkanie.

23:11 Zaczynają!

Przed meczem:

W walce o ćwierćfinał Agnieszka Radwańska pokonała Chang Kai-Chen 6:4, 3:6, 6:0. Czytaj więcej o meczu Radwańskiej.