Puchar Davisa. Fyrstenberg i Matkowski wygrali. Rosja - Polska 1:2

1 : 3

• sobota, 01 lutego 2014
  • Po dwóch dniach meczu Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa w Moskwie Rosja przegrywa z Polską 1:2. Na niedzielę zaplanowano mecze Dmitrij Tursunow - Jerzy Janowicz i Karen Chaczanow - Michał Przysiężny.

• Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski mogą już odpocząć po zwycięstwie nad rosyjską parą Karen Chaczanow/Konstantin Krawczuk. Polski debel zaczął mecz niemrawo, pierwszego seta przegrał aż 1:6, ale później byli coraz lepsi, a w dwóch ostatnich setach nie dali rywalom szans, wygrywając 6:1 i 6:0.

• 0:5 - przy podaniu Krawczuka Rosjanie prowadzili 40:15, ale Polacy wzięli się w garść, wygrali cztery kolejne wymiany i znów przełamali przeciwników.

• 0:4 - gem serwisowy Fyrstenberga wygrany do zera. Rosjanie są bezradni.

• 0:3 - Chaczanow nie serwował źle, ale Polacy się rozkręcili. Świetne returny i bardzo dobra gra przy siatce pozwoliły im wygrać gema do zera.

• 0:2 - Matkowski serwował pewnie, razem z Fyrstenbergiem popisywał się też efektownymi zagraniami. Gem wygrany przez Polaków do 15.

• 0:1 - seta rozpoczęła fantastyczna akcja, którą posyłając piłkę w siatkę zakończył Krawczuk. Wydawało się, że, przy jego serwisie Rosjanie opanowali sytuację, bo wyszli na 30:15, ale za moment było 30:40 i Polacy mieli break pointa. Szansę wykorzystał Matkowski, grając na ciało Chaczanowa, który posłał piłkę w siatkę.

• 1:6 - Fyrstenberg zaczął asem, później razem z Matkowskim rządził pod siatką. Pewnie wygrany gem i set.

• 1:5 - gem dla Rosjan. Ale teraz Fyrstenberg serwuje na wygranie seta.

• 0:5 - Polacy idą za ciosem.

• 0:4 - kolejne przełamanie. Przy serwisie Chaczanowa Polacy wygrywają gema do 15.

• 0:3 - spokojny gem w wykonaniu Polaków, przy serwisie Fyrstenberga wygrany do zera. Zwycięstwo coraz bliżej.

• 0:2 - jest przełamanie. Przy stanie 40:40 Chaczanow zaserwował na ciało Fyrstenberga, ale Polak popisał się znakomitym returnem, który dał naszej parze break pointa. Za chwilę Chaczanow wyrzucił piłkę w aut.

• 0:1 - coraz wyraźniej widać przewagę Polaków w akcjach przy siatce. Podanie Matkowskiego wygrane przez nich do 15.

• 4:6 - po świetnej (z obu stron) akcji przy siatce Matkowski zdobył punkt na 40:30 dla Polaków, co oznaczało, że za chwilę nasza para miała pierwszą piłkę setową. Niestety, Krawczuk popisał się bardzo dobrym serwisem, na który Matkowski zareagował returnem w siatkę. Po chwili znów był bezradny po dobrym podaniu rywala. Przy piłce na gema dla Rosjan Polacy wygrali długą akcję przy siatce. Przy równowadze Matkowski zagrał na ciało Krawczuka i Polacy mieli drugiego setbola. Krawczuk zaserwował w siatkę, a po drugim podaniu i kilku wymianach z Fyrstenbergiem wyrzucił piłkę w aut.

• 4:5 - gem serwisowy Matkowskiego wygrany przez Polaków do zera.

• 4:4 - było 30:30, ale Polacy znów nie wypracowali sobie nawet break pointa.

• 3:4 - gem serwisowy Fyrstenberga Polacy wygrywają do zera.

• 3:3 - Rosjanie nadal serwują pewnie, nie dając Polakom szans na przełamanie.

• 2:3 - efektowny gem Polaków. Wygrany do 0, a zakończony bombą wolejową Fyrstenberga spod siatki.

• 2:2 - Polacy prowadzili 15:0, mieli piłkę na 30:0, ale ją zmarnowali i za chwilę przegrali gema do 15.

• 1:2 - dość spokojny gem w wykonaniu Polaków. Przy podaniu Fyrstenberga nasza para wygrała do 30.

• 1:1 - Krawczuk popełnił podwójny błąd serwisowy, Fyrstenberg przeprowadził świetną akcję pod siatką i Polacy mieli pierwszego w meczu break pointa, ale Rosjanie się obronili.

• 0:1 - tym razem zaczynamy od wygranego gema przy serwisie Matkowskiego.

• 6:2 - niestety, Rosjanie potwierdzają swoją dominację w pierwszym secie, wygrywając gema do zera.

• 5:2 - gem bez historii, wygrany przez Polaków.

• 5:1 - Krawczuk też serwuje dobrze. Polacy zdobywają w tym gemie tylko jeden punkt - przegrywają do 15.

• 4:1 - Matkowski poprawia serwis i nasza para wygrywa gema do zera.

• 4:0 - Rosjanie grają świetnie. Wygrywają gema do 30.

• 3:0 - fatalnie grają Polacy. Fyrstenberg zaliczył dwa podwójne błędy serwisowe, Rosjanie mieli aż trzy break pointy i w efekcie przełamali nasz debel po raz drugi.

• 2:0 - długi gem, dużo dobrej walki z obu stron, ale ostatecznie górą Rosjanie. Decydujący punkt zdobył Krawczuk.

• 1:0 - niestety, Rosjanie wykorzystują drugiego break pointa w gemie i zaczynają mecz od przełamania. W decydującej akcji w aut zagrał Matkowski.

• Mecz rozpoczyna serwisem słynący z jego mocy Marcin Matkowski.

• Zawodnicy są już na korcie, trwa rozgrzewka.

• W piątek w Moskwie Dmitrij Tursunow pokonał w czterech setach Michała Przysiężnego, a wcześniej Jerzy Janowicz wygrał w trzech setach z Karenem Chaczanowem. W sobotę w ramach meczu Rosja - Polska odbędzie się mecz deblowy, w którym Karen Chaczanow i Konstantin Krawczuk zagrają z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim. W niedzielę mecz grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa zakończą dwa pojedynki singlowe.