2 : 3
Komentarze
Od?wie?
47
Ponieważ w wyniku kontuzji wycofali się z turnieju Amerykanin Sam Querrey i Niemiec Benjamin Becker, zwolniły się dwa miejsca. Zajmą je dwaj z zawodników, którzy odpadli w trzeciej rundzie eliminacji.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

6:8 Polak nie zdołał odrobić przełamania i stracił szansę na pierwszy w karierze awans do głównej drabinki turnieju wielkoszlemowego.

6:7 Janowicz przełamany...

6:6 Janowicz nie zdołał przełamać rywala, mimo że był blisko. Będzie gra na przewagi.

6:5 Janowicz o jeden gem od awansu do Wimbledonu.

5:5 Polak nie zdołał rozstrzygnąć meczu w tym gemie.

5:4 Ciężki gem, rywal miał piłkę na przewagę, ale Polak się wybronił i wyszedł na prowadzenie.

4:4 Zawodnicy cały czas idą łeb w łeb, set za set.

2:1 Dobry początek seta Janowicza.

V SET

3:6 Polak gładko przegrywa seta po ponownym wznowieniu meczu.

3:3 Mecz ponownie wznowiony. Remis w gemach po 3. Jeśli Polak wygra tego seta, zakończy mecz na swoją korzyść.

Są trudności z kontynuowaniem spotkania z powodu opadów. Pogoda w Londynie podczas tegorocznego turnieju płata organizatorom i tenisistom wyjątkowego figla

0:1 Austriak wygrywa pierwszego gema do 0. Polak bardzo słaby w tym gemie.

IV SET:

6:4 Janowicz wygrywa gema i zarazem trzeciego seta z Fischerem.

5:4 Polak przełamał serwy rywala i jest bliski zwycięstwa w secie.

4:4 Fischer w tym gemie ograny z łatwością. Polak musi wreszcie zagrać dobrze przy serwach rywala.

3:4 Mecz wznowiony po kilkunastu minutach. Janowicz nie może przełamać serwu rywala, ale nie oddaje też swojego.

Mecz po raz kolejny przerwały opady deszczu

1:1 - Janowicz utrzymuje dobrą dyspozycję przy własnym serwisie. Gem wygrany dość łatwo, do 30

0:1 - Choć Janowicz wygrał pierwsze podanie gema, reszta wymian dla Fischera

III SET:

7:6 - Fischer od razu przełamał Polaka, później wykorzystał jeden ze swoich serwisów. Janowicz szybko zniwelował jednak dwupunktową stratę i doprowadził do remisu 3:3. Przy stanie 5:4 dla Austriaka Polak wygrał trzy wymiany z rzędu i wygrał drugiego seta!

6:6 Po wznowieniu gry Fischer mając piłkę na gema posyła skuteczny serwis. Janowicz nie zareagował. Mamy 6:6 i tiebreaka

Gra znów jest przerwana z powodu opadów deszczu. Na razie nie wiadomo na jak długo

6:5 - Kolejny wyrównany gem. Fischer miał jednego brejkpointa, ale Polakowi udało się uciec spod topora. Trzy dobre serwisy i szósty gem dla Janowicza

5:5 - Fischer kontynuuje świetną grę przy własnym serwisie. Rywal Polaka dość gładko wygrał tego gema

5:4 - Polak fatalnie rozpoczął tego seta - przegrał trzy gemy z rzędu. Na szczęście Janowicz przebudził się przy własnym gemie serwisowym i wyszedł na minimalne prowadzenie

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo do momentu jego przerwania:

13:05 Mecz, podobnie jak wszystkie inne na Wimbledonie, został przerwany z powodu opadów deszcz

12:50 - 4:1 - Polak fantastycznie kontynuuje grę w drugim secie i wychodzi na wysokie prowadzenie

12:31 - 1:0 - Janowicz bardzo dobrze rozpoczyna drugiego seta, wygrywając przy swoim serwisie, tracąc tylko jedną piłkę

II set

12:27 - 4:6 - Niestety nie udało się Polakowi wyrównać stanu meczu. Przy serwisie rywala Janowicz przegrywa do 15 i pierwszy set dla Austriaka

12:23 - 4:5 - Janowicz "ucieka spod topora" wygrywając swoje podanie do 15

12:19 - 3:5 - W gemie ósmym Fischer wygrywa swój serwis do 15

12:12 - 3:4 - Zacięta walka w gemie nr 7. Punkt za punkt, jednak ostatecznie lepszy okazuje się Polak

12:07 - 2:4 - Fischer szybko rewanżuje się Polakowi tym samym i wygrywa do zera

12:04 - 2:3 - Janowicz odpowiada najlepiej jak mógł. Bez straty punktu wygrywa swoje podanie i goni rywala

12:03 - 1:3 - Zacięty gem nr 4 i pierwszy wygrany przez serwującego. Po walce na przewagi górą niestety Fischer

11:56 - 1:2 - przełamań ciąg dalszy. Fischer bez problemu wygrywa podanie Polaka do zera i wychodzi na prowadzenie

11:54 - 1:1 - I znów przełamanie tym razem w wykonaniu Polaka. Janowicz szybko wyrównuje stan meczu

11:51 - 0:1 - Pierwszy gem dla rywala, która przełamuje Janowicza do 30.

11:49 Rozpoczął się już pierwszy gem. Serwuje Polak

Przed meczem:

Pierwotnie mecz Polaka był zaplanowany na czwartek, jednak ulewny deszcz nie pozwolił rozegrać większości spotkań eliminacyjnych.

Janowicz, który w drugiej rundzie kwalifikacji pokonał Oliviera Goldinga 7:6, 6:1, ma szansę przyczynić się do powtórki sprzed roku, gdy w turnieju głównym na Wimbledonie zagrali Kubot oraz Michał Przysiężny. Tym razem Kubot ma zapewniony awans jako "szczęśliwy przegrany", więc teraz wszystko w rękach Janowicza.