Wimbledon. Agnieszka Radwańska rozpoczęła od szybkiego 2:0

Komentarze
Od?wie?
23
Tak relacjonowaliśmy na żywo:

14:21 - 6:3 - No i po zawodach. Pewne zwycięstwo Polki do 30 i Radwańska w pewny sposób rozpoczęła swoją drogę w górę drabinki turniejowej.

14:18 - 5:3 - Radwańska po chwilowym uśpieniu rozpoczyna egzekucję rywalki. Bezwzględne zwycięstwo do 15. i już tylko jeden (?) gem dzieli ją od zwycięstwa w tym meczu

14:14 - 4:3 - Czink po trzech przegranych gemach z kolei w końcu zwycięża do 30.

14:10 - 4:2 - Czink zagrała bardzo nieładnie, bo wycelowała piłką prosto w Polkę. Miała nawet piłkę na break-pointa, ale ostatecznie to Polka zwycięża po walce na przewagi

14:02 - 3:2 - Czink znów zaczyna "siadać". Podobnie jak w połowie pierwszego seta, teraz znów oddaje gema do zera i Polka wychodzi na prowadzenie

14:00 - 2:2 - Czink prowadziła 40:30 i mogła odskoczyć na dwa gemy różnicy. Polka jednak w porę się opamiętała i gema zakończyła fektownym zagraniem w poprzek kortu, spod samej siatki

13:56 - 1:2 - Bardzo ładny return Polki i ma piłkę na przełamanie w powietrzu. Nie wykorzystuje jej, ale po chwili Czink podchodzi zbyt blisko siatki, a Radwańska karci ją passing shotem. Mimo to gem dla Węgierki po walce na przewagi

13:50 - 1:1 - Było 30:30, jednak wtedy Czink popełniła dwa szybkie błędy i Radwańska doprowadza do remisu

13:45 - 0:1 - Czink smeczuje dwa razy, ale dopiero za drugim razem udaje jej się zdobyć punkt. Po walce na przewagi Czink wygrywa pierwszego gema

13:40 - 6:3 - Polka nie oszczędziła Czink i pewnie wygrała do trzydziestu. Pierwszy set dla Radwańskiej, a drugi może się skończyć jeszcze szybciej

13:37 - 5:3 - Najsłabszy gem w wykonaniu Węgierki i Radwańska pewnie wygrywa do zera. Rywalka "zmiękła" w decydującym momencie. Jeszcze jeden taki gem i straci seta

13:33 - 4:3 - Efektowny drop-shot z bekhendu Radwańskiej i zwycięstwo do 30 Polki

13:30 - 3:3 - Rywalka miała piłkę na 40:30 w powietrzu, fatalnie jednak spudłowała. Polka miała piłkę na przełamanie, ale się nie udało i Czink wygrywa po walce na przewagi

13:25 - 3:2 - Polka przy prowadzeniu 30:0 poślizgnęła się na trawie i upadła na ziemię. Punkt dla Czink, po chwili jeszcze dwa i Radwańska broni się przed przełamaniem. Na szczęście z pomocą asa wygrywa tego gema

13:21 - 2:2 - Serwuje Węgierka, więc Polka wygrywa. Było 40:40, jednak Czink udaje się zagrać zwycięską piłkę

13:17 - 2:1 - Polka zagrywa trzeciego asa i pewnie wygrywa drugiego gema. Jak narazie na korcie bardzo spokojnie... aż za spokojnie

13:14 - 1:1 - Drugi gem serwuje Czink i dzięki mocnym podaniom, udaje jej się wygrać do 30

13:11 - 1:0 - Radwańska prowadziła już do 15, ale Węgierce udało się odrobić straty i doprowadzić do równowagi. Później dwie wymiany dla Polki i pierwszy gem wygrany

13:07 Polka rozpoczęła asem serwisowym

13:05 Na korcie numer 5 zakończyła się właśnie rozgrzewka. Piękna pogoda, Agnieszka pełna energii, zapowiada się emocjonujący pojedynek

Przed meczem:

Z leworęczną Czeszką Lucie Safarovą trenowała w poniedziałek Agnieszka Radwańska. - Węgierka Czink też jest leworęczna, stąd takie przygotowania. Mierzymy co najmniej w ćwierćfinał, ale z tym kobiecym tenisem nigdy nic nie wiadomo... - mówi Sport.pl trener Robert Radwański. Radwańska zaczyna Wimbledon we wtorek (godz. 13:00, kort nr 5), a w jej obozie sielanka. Nie ma śladu po kłótni z ojcem.

Radwańska szykuje się na M. Czink - zapowiedź meczu »